Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zagwarantowali emocje

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:17
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2019, 8:47
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zagwarantowali emocje
Fot. red
4X Pro Tour UCI oraz Mistrzostwa Polski 4X to dwudniowe wydarzenie, które 17 i 18 sierpnia odbywało się na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju. Najlepsi zawodnicy four cross z Europy i Polski rywalizowali o punkty w Pucharze świata i koszulkę Mistrza Polski.

Wydarzenie było jak zawsze profesjonalnie przygotowane i bardzo widowiskowe, zwłaszcza finałowe wyścigi, odbywające się w sobotę o zmierzchu. Zawodnicy dostarczyli kibicom emocji na najwyższym – i to dosłownie – poziomie, pokonując przeszkody i hopki w pięknym stylu.

W sobotę najlepszy okazał się Tomas Slavik – Czechy, oraz jego krewny, choć reprezentujący Austrię – Hannes Slavik. Trzeci był Mistrz Polski, Gustaw Dądela, który swoją dominację w kraju podtrzymał w niedzielę, zdobywając ponownie koszulkę Mistrza Polski.
- Cieszę się, że ponownie mogliśmy gościć świetnych zawodników, którzy cenią i lubią tor w Szczawnie-Zdroju – podsumowuje burmistrz Marek Fedoruk. – Staraliśmy się, by zarówno obiekt, jak i wszystkie kwestie organizacyjne stały na jak najlepszym poziomie, usłyszeliśmy od zawodników wiele ciepłych słów po zawodach, dziękujemy także za podpowiedzi, co trzeba poprawić i ulepszyć. Mam nadzieję, że ponownie zobaczymy się znów w przyszłym roku, być może już w maju.

Pro Tour oraz MP zorganizowane zostały pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, zawody wsparli także sponsorzy:

WSSE Invest-Park
John Cotton Europe
DARR S.A.
Enitra Wałbrzych
Pensjonat I Restauracja Lorien w Szczawnie-Zdroju
Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.
Bogler producent reklamy
Hotel Biały w Wałbrzychu
TOYOTA Nowakowski Wałbrzych
Cukiernia-Piekarnia Frąckowiak
Kwiaciarnia Ania w Szczawnie-Zdroju
Centrum Pucharowe Świebodzice
Wintertal
Soczyste Pieczyste

Zawody odbywały się przy pełnym zabezpieczeniu medycznym, na szczęście mimo kilku groźnych upadków nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zawodnicy otrzymali piękne puchary i czeki finansowe oraz upominki od sponsorów.

Dekoracji zwycięzców dokonali: burmistrz Marek Fedoruk, jeden z głównych sponsorów wydarzenia – Prezes WSSE „Invest-Park” Piotr Sosiński oraz w imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego – radny sejmiku Grzegorz Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group