Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zajęcia w "Ogniku" już się odbywają

Wtorek, 14 lutego 2017, 12:54
Autor: red
Wałbrzych: Zajęcia w "Ogniku" już się odbywają
Fot. PSP Wałbrzych
W JRG nr 1 w Wałbrzychu odbyły się zajęcia w sali edukacyjnej Ognik. Pierwszą grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu przywitał Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu bryg. Krzysztof Szyszka, który również uczestniczył w zajęciach.

Omówiono z dziećmi sytuacje, w których może pojawić się ogień oraz sposoby, jak zachować się w trakcie zagrożenia. Strażacy wyjaśnili również m.in. co może wyniknąć w przypadku niewłaściwego użytkowania kuchenki gazowej. Dodatkowo dzieci miały okazję zwiedzić garaż oraz zobaczyć, jakimi samochodami i jakim sprzętem dysponują nasi strażacy. Na końcu rozdano uczniom pamiątkowe dyplomy.

Głównym zadaniem znajdującego się w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 "Ognika" ma być edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, szczególnie w domu, mieszkaniu, czyli w miejscach, w których przebywa się najczęściej. W "Ogniku" zaaranżowane zostały niebezpieczne, powodujące zagrożenie sytuacje, które mogą się wydarzyć w zasadzie w każdym domu. Znajdują się tam również urządzenia i sprzęt, który może pomóc w tego typu sytuacjach. "Ognik" obejmuje zarówno salę edukacyjną, która będzie wykorzystywana podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą, jak też szatnie i pomieszczenie przedstawiające w bardzo obrazowy sposób skutki pożaru.

Wałbrzyski "Ognik" to trzeci tego typu obiekt na Dolnym Śląsku. Pozwoli on strażakom jeszcze skuteczniej prowadzić działania edukacyjne i działania prewencyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży, natomiast nauczycielom z wałbrzyskich szkół umożliwi prowadzenie wspólnie ze strażakami bardzo ciekawych zajęć edukacyjnych dla uczniów. Utworzenie "Ognika" kosztowało około 380 000 złotych, ale należy podkreślić, że sporą część tej sumy pochłonęły prace nie związane bezpośrednio z salami "Ognika", ale między innymi z przejściami, korytarzami, klatką schodową, których remont był niezbędny przed uruchomieniem sali edukacyjnej. Warto też zaznaczyć, że niektóre prace wałbrzyscy strażacy wykonali sami, nieodpłatnie, w czasie wolnym od pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group