Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5003
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zależy Ci na wygodzie i bezpieczeństwie? Dobrym wyborem będzie zakup wideodomofonu

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 6:37
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Zależy Ci na wygodzie i bezpieczeństwie? Dobrym wyborem będzie zakup wideodomofonu
Fot. użyczone
Włamania nie zawsze można uniknąć. Możliwe jest natomiast zminimalizowanie ryzyka i odstraszenie potencjalnych złodziei. Poza dobrze znanymi sposobami, jak antywłamaniowe drzwi i okna, coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się wideodomofony. Dzięki nim możemy być nieco bardziej spokojni o nasz dobytek, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. Jakie są więc najważniejsze funkcjonalności tego typu urządzeń i czym kierować się przy ich zakupie? Przeczytasz o tym w poniższym poradniku.

Otwieranie bramy bez wychodzenia z domu? To prostsze, niż się wydaje

Wideodomofony łączą w sobie funkcje dobrze znanego domofonu z rejestratorem obrazu wideo, zapewniając tym samym zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Urządzenia możemy podzielić na te wyposażone w przewody oraz te działające na w oparciu o sieć internetową (WIFI). Za pomocą wideodomofonów zobaczymy, kto dzwoni do oddalonej od naszego domu bramy, zamienić kilka słów z gośćmi, a następnie ich wpuścić. A to wszystko wykonamy za pośrednictwem "centrum dowodzenia" w postaci monitora o wysokiej rozdzielczości obrazu. Inną z funkcjonalności jest również skrzynka głosowa, na którą osoby dzwoniące mogą zostawić wiadomość podczas naszej nieobecności. Co istotne, dzięki aplikacji smartfony system mogą bez przeszkód obsługiwać wszyscy domownicy. Niektóre z wideodomofonów sprzedawane są też w stylowej skrzynce na listy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zadbasz o nie dzięki wideodomofonom

Wideodomofony zapewniają jednak nie tylko wygodę. Ich równie istotną funkcją jest ta związana z bezpieczeństwem. Obraz z kamery, która ma beczenie na teren naszej posesji, zapisywany będzie bowiem na karcie pamięci. W efekcie jesteśmy w stanie zobaczyć, czy ktoś nieproszony przechadzał się w pobliżu naszego domu. Z poziomu telefonu komórkowego łatwo uzyskamy też dostęp do obrazu z kamery "na żywo". Co więcej, niektóre z zamontowanych w wideodomofonach kamer posiadają też czujniki detekcji ruchu. Właściciel posesji może tym zostać powiadomiony o wszelkich podejrzanych zachowaniach, nawet jeśli znajduje się w innym mieście. Wideodomofony rozbudujemy także o dodatkowe kamery, tym samym tworząc całodobowy system monitoringu. Przy zakupie wideodomofonu warto postawić na renomowanych producentów – oferowane przez nich urządzenia będą służyć nam bowiem przez lata. Jednym z nich jest bez wątpienia firma 5tech, oferująca nie tylko najwyższą jakość produktu, ale również fachowe doradztwo i indywidualne podejście do klienta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group