Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4446
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapłoną ognie

Piątek, 12 sierpnia 2022, 9:19
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Wałbrzych: Zapłoną ognie
Fot. WOK Wałbrzych
Dwa tysiące złotych dla grupy i tysiąc złotych dla solisty lub solistki – to główne nagrody w konkursie fire tegorocznego VI Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Unikatowe w skali regionu wydarzenie zaplanowano 3 i 4 września. Uczestnicy festiwalu wezmą udział także w bezpłatnych warsztatach.

Na zgłoszenia od grup i solistów z całej Polski i w tym roku, także z Czech, czekamy do 21 sierpnia. W tym roku Dolnośląski Festiwal Ognia dzięki polsko-czeskiemu projektowi „Zbliżamy kulturalnie” będzie miał charakter międzynarodowy! W festiwalu wezmą udział czescy kuglarze, a na pokazy zaprosimy czeską publiczność.

To już szósta edycja wyjątkowego i unikatowego Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Wydarzenie zaplanowano 3 i 4 września w postindustrialnej przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Na zgłoszenia grup czekamy do 21 sierpnia. Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.wok.walbrzych.pl, gdzie dostępny jest także regulamin wydarzenia. Warto się pospieszyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, nocleg, salę do ćwiczeń oraz paliwo – olej parafinowy. Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu. Co ważne, na VI Dolnośląski Festiwal Ognia nie obowiązuje wpisowe.

W programie tegorocznego festiwalu: konkurs fire dla grup i solistów, bitwa taneczna oraz otwarte warsztaty dla publiczności. Dodatkowo uczestnicy części konkursowej festiwalu wezmą udział w specjalnych, zamkniętych warsztatach, które poprowadzi Jerzy Kozłowski.

VI Dolnośląski Festiwal Ognia to przede wszystkim wspaniałe show. Otwarte dla publiczności warsztaty i festiwalową rywalizację zaplanowano w sobotę. To tego dnia publika będzie mogła spróbować swoich sił w dziedzinach ogólnie pojętego cyrku i żonglerki. Pojawią się ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, skupienie i ogólną sprawność. Przede wszystkim najważniejsza będzie jednak dobra zabawa.

– Główną częścią zajęć będą nauka żonglerki piłkami, gry i zabawy integracyjne oraz zapoznanie się z różnorodnością rekwizytów cyrkowych. Z pewnością każdy z uczestników warsztatów znajdzie coś ciekawego dla siebie – mówi Jerzy „Solo” Kozłowski, który poprowadzi warsztaty.

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny fireshow oraz „nowego cyrku”. Tymi sztukami zajmuje się już od piętnastu lat. Specjalizuje się w solowych i widowiskowych pokazach z wykorzystaniem prawdziwego ognia i pirotechniki. Popularyzuje również sztukę cyrkową prowadząc liczne warsztaty w Polsce i za granicą. W II edycji telewizyjnego show „Mam Talent” zakwalifikował się do półfinału. Zdobył także liczne nagrody w konkursach branżowych.
Ważnym elementem tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Ognia są także zamknięte, zaplanowane w niedzielę, warsztaty dla kuglarzy.

Tu przygotowanych zostanie kilka bloków zajęć. Kije – warsztat ruchowy. Dowolny poziom, kije krótkie, długie, manipulacje, podrzut i kontakt. Tworzenie pokazów – warsztat „wiedzowy” w czasie, które uczestnicy dowiedzą się, jak stworzy widowiskowy i bardzo dobrej jakości występ. Jakich błędów unikać i czym się kierować. Trzeci blok to praca z rekwizytem – warsztat wruchowy, w którym każdy uczestnik będzie rozwijał swoje umiejętności związane z wykorzystaniem dowolnego rekwizytu. Chodzi o rozwijanie kreatywności, techniki oraz umiejętności pracy z rekwizytem na scenie. Ostatni blok poświęcony będzie BHP i efektom wizualnym w fireshow. Tematyka dotyczyć będzie bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju efektów scenicznych wykorzystywanych podczas pokazów (pirotechnika, skry, dymy, płonące konstrukcje czy oświetlenie).

Wydarzenie będzie miało także charakter międzynarodowy. W Wałbrzychu pojawią się kuglarze z Czech. Do podziwiania i kibicowania grupom zajmującym się sztuką ognia zaprosimy także publiczność zza południowej granicy.

DFO to wyjątkowe miejsce spotkania ludzi, zajmujących się bardzo wyspecjalizowaną dziedziną sztuki ognia. To okazja do bezpiecznego podziwiania ognistego show dla publiczności i bezpiecznego prezentowania umiejętności dla uczestników festiwalu. Nad bezpieczeństwem, jak co roku, czuwać będzie zaprzyjaźniona z festiwalem Ochotnicza Straż Pożarna Sokołowsko.

Tegoroczny VI Dolnośląski Festiwal Ognia jest organizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Zbliżamy kulturalnie”, współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group