Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno - Zdrój: Zatańczą i zaśpiewają w Zdrojowym

Poniedziałek, 14 listopada 2011, 6:35
Aktualizacja: 6:37
Autor: Sven
Szczawno - Zdrój: Zatańczą i zaśpiewają w Zdrojowym
Fot. archiwum
Dwie ciekawe imprezy proponuje w tym tygodniu Teatr Zdrojowy w Szczawnie–Zdroju.

Na pewno niezwykłym wydarzeniem kulturalnym będzie środowa wizyta Rosyjskiego Baletu Narodowego, który zaprezentuje najsłynniejszy i najbardziej podziwiany przez szeroką publiczność balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”.

Twórcą tego spektaklu jest choreograf i zarazem szef zespołu Siergiej Radchenko, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Maji Plisieckiej. Partnerował jej między innymi w słynnej Carmen. Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował także jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych.

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen w literaturze baletowej; synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji. Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych i ponadczasowych: o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. A wszystko to dzieje się przy akompaniamencie przepięknej muzyki, w baśniowej scenerii i perfekcyjnym tańcu!
Początek przedstawienia: środa, 16 listopada, godzina 19:00.

Cena biletu: 80 złotych.

Z kolei w piątek, 18 listopada o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert pod tytułem "Viva Italia, viva opera!"

Ten koncert szczególnie polecamy miłośnikom takich kompozytorów jak : Donizetti, Rossini, Verdi, Puccini czy Bizet.
Kompozycje Mistrzów zaprezentują: Dorota Ujda- Jankiewicz -sopran i Andrzej Jankiewicz – tenor. To znakomici śpiewacy operowi, oklaskiwani w Australii, USA i całej Europie, zachwycający pięknymi głosami, wyjątkową muzykalnością oraz niespotykanym temperamentem scenicznym.

Śpiewakom będzie towarzyszyć Marta Kulikowska, znakomicie kreująca pierwszoplanowe role w baletach, stanowiących repertuarowy kanon każdego teatru operowego. Nie byłoby śpiewu i tańca bez muzyki. Na fortepianie zagra znana rosyjska pianistka Natalia Nesterowa.

Cena biletu: 20 złotych.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group