Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbyli udziały

Piątek, 18 października 2019, 16:47
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2019, 7:21
Autor: red
Wałbrzych: Zbyli udziały
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Dziś Gmina Wałbrzych podpisała umowę z Funduszem Inwestycji Samorządowych na sprzedaż 49,02% udziałów w spółce Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o.

- Umowa z Polskim Funduszem Rozwoju podpisana! PFR kupił od Wałbrzych Moje Miasto 49,02% udziałów w spółce Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o. Pozyskane przez nas w ten sposób 12 mln zł będzie stanowić wkład własny do projektu rewitalizacji miasta, a w szczególności do budowy i remontu budynków mieszkalnych - informuje prezydent Roman Szełemej.

Zbycie udziałów w MZB było planowane od jakiegoś czasu, bowiem w mieście realizowanych jest wiele zadań związanych z rewitalizacją, a gmina potrzebuje wkładu własnego, by te zadania mogły być zrealizowane bez przeszkód i w całości. Ogłoszono zatem przetarg na sprzedaż nieco ponad 49 procent udziałów i w tym przetargu najkorzystniejszą ofertę przedstawił Fundusz Inwestycji Samorządowych należący do grupy kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych, których zadaniem jest inwestowanie w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy. Działa w oparciu o profesjonalny zespół i najlepsze standardy międzynarodowe.
- Stajemy się współudziałowcem MZB, ale PFR obejmuje w samorządowych spółkach pakiety mniejszościowe, zarząd pozostaje bez zmian określa dalsze kierunku rozwoju - tłumaczy wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak

Twoja reakcja na artykuł?

11
23%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
33
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group