Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1925
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zdenek Bina w A’propos

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 9:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: Sven
Wałbrzych: Zdenek Bina w A’propos
Fot. Sławomir Pawlik
Podobno jego przodkowie pochodzą z Polski. Być może dlatego często odwiedza nasz kraj, choć koncertuje na całym świecie. Zdenek Bina wystąpił w sobotę w A’propos.

Zdenek Bina przez dwanaście lat był liderem zespołu 123 minuty, z którym nagrał sześć płyt i ugruntował swoją pozycję na rynku muzycznym. Grupa wystąpiła kilka razy w Polsce, łącznie z koncertem w radiowej Trójce, zdobywając sporą liczbę fanów.

W grudniu 2009 roku zespół nagle ogłosił zakończenie działalności, a kilkanaście dni później, w sylwestrową noc, Zdenek Bina pojawił się w towarzystwie Honzy Urbanca w czeskiej telewizji. W ten sposób rozpoczął swoja działalność Zdenek Bina Acoustic Project.

Muzyka duetu: Zdenek Bina – gitara akustyczna i Jan Urbanec – akustyczna gitara basowa nie jest jednolita stylistycznie. Obok ostrzejszych, rockowych utworów, proponują publiczności etniczne brzmienia z Ameryki Łacińskiej, Afryki czy Azji. Od melancholijnych piosenek wywołujących pełną zadumy ciszę wśród słuchaczy po radosne, karnawałowe utwory, wywołujące spontaniczne oklaski i okrzyki aplauzu. Praktycznie każdy utwór artyści urozmaicali improwizacjami, a Zdenek śpiewał po angielsku, hiszpańsku i portugalsku, miejscami dodając wokalizy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group