Czytających: 5026

Wałbrzych/Europa: Zdobył Mistrza Europy

Wtorek, 4 czerwca 2024, 14:00
Aktualizacja: 14:00
Wałbrzyski policjant, reprezentujący na co dzień klub Only Fighting Głuszyca – Karate Kyokushin MMA K–1, zwyciężył w konkurencji Kumite Masters +35 –85 kg podczas 2 Mistrzostw Europy IKO Nakamura. Asp. szt. Mariusz Leś w pojedynku o złoto pokonał innego Polaka Jacka Kowalczyka. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku, udział wzięło łącznie 526 zawodników i zawodniczek z 91 klubów karate z 11 krajów.

W turnieju, poza zawodnikami z Polski, wystartowali sportowcy między innymi z Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Węgier, Niemiec, czy też Łotwy. Uczestnicy rywalizowali na matach w konkurencjach Kata i Kumite. Głuszycki klub reprezentowało czworo zawodników, w tym startujący w kategorii Masters wałbrzyski policjant asp. szt. Mariusz Leś.

Nasz funkcjonariusz, który na co dzień jest także trenerem młodszych zawodników, dotarł do finału swojej kategorii, w którym pokonał Jacka Kowalczyka. Ostatecznie asp. szt. Mariusz Leś stanął na najwyższym stopniu podium.