Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zebrał się sztab

Piątek, 9 października 2020, 15:11
Aktualizacja: Sobota, 10 października 2020, 8:51
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zebrał się sztab
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk zwołał w dniu dzisiejszym kolejne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (GZZK) w związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną skutkującą wzrostem zachorowań na terenie całego kraju.

- Apeluję do mieszkańców o możliwie maksymalne ograniczenie bezpośrednich kontaktów i przestrzeganie obowiązujących zasad higieny oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń Główny Inspektorat Sanitarny. Apeluję o uważne zapoznanie się z obowiązującymi zasadami, gdyż od ich przestrzegania zależy bezpieczeństwo nas wszystkich - zwraca sie do mieszkańców Marek Fedoruk.

Pełną listę obowiązujących zasad znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/.../regionalne-obostrzenia-dla...

Jednocześnie od 12 października UM w Szczawnie - Zdroju powraca do ograniczeń związanych z bezpośrednią obsługą interesanta. O szczegółach zasad obsługi i bezpieczeństwa stosowanych w urzędzie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Od 10 października na terenie całego kraju wprowadzone zostają zasady obowiązujące w strefach żółtych, tj.:

- Wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju - zwolnione z niego są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

- W lokalach gastronomicznych obowiązują nowe zasady. W strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinny przypadać co najmniej 4m2. Obowiązuje zakaz udostępniania miejsc do tańczenia.

- Na imprezach okolicznościowych będzie mogło przebywać mniej gości. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób.

- Nowe zasady na wydarzeniach kulturalnych - w strefie czerwonej są całkowicie zakazane, w żółtej - mogą się odbyć z udziałem 25 proc. publiczności (również w kinach), w plenerze może uczestniczyć w nich maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Wprowadzono zasadę zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
3
33%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group