Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5308
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zgubili się w parku

Wtorek, 9 sierpnia 2022, 12:42
Aktualizacja: 14:44
Autor: red
Wałbrzych: Zgubili się w parku
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę późnym wieczorem grupa turystów zgubiła się w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dyżurny komisariatu zgłoszenie o zagubionych w środku Książańskiego Parku Krajobrazowego dwóch rodzinach z dziećmi, otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 21:30, kiedy zapadł już zmrok. Od razu telefonicznie skontaktował się z turystami, którzy poinformowali go, iż posiadają nawigację, ale pomimo to mają problem z odnalezieniem drogi powrotnej. Podczas rozmowy, w trosce o swoje dzieci i z racji późnej pory, zgłaszający poprosili policjantów o pomoc w wyjściu z lasu.

Funkcjonariusz otrzymał od turystów tzw. pinezkę z ich lokalizacją, którą następnie przekazał patrolowi, działąjącemu w tamtym rejonie. Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, udali się w głąb lasu, by pomóc turystom powrócić do głównej drogi.

Mundurowi prowadzili poszukiwania od strony Lubiechowa w kierunku Jeziorka Daisy. Już po kilkudziesięciu minutach cała historia miała swój „happy end” i trójka dorosłych osób oraz piątka dzieci wyprowadzona została z terenu leśnego na ul. Wrocławską w Wałbrzychu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Dzięki policjantom turyści cali i zdrowi mogli wrócić do swoich domów.

Twoja reakcja na artykuł?

7
18%
Cieszy
24
62%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
3%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group