Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4256
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Zima na Czarodziejskiej Górze

Piątek, 10 grudnia 2021, 11:31
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Zima na Czarodziejskiej Górze
Fot. użyczone
Park Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie–Zdroju jest czynny przez cały rok. Zimą zaprasza na trasy linowe, wieżę wspinaczkową, strzelnicę i stok narciarski. Nowością jest udostępniony niedawno tor pontonowy. Dla miłośników „biegówek” przygotowano też trasę treningową wokół obiektu.

W grudniu i styczniu Czarodziejska Góra zaprasza w soboty i niedziele w godzinach od 10 do 16. Wyjątkiem są grupy zorganizowane, które są przyjmowane codziennie.

Stok narciarski w Parku Aktywności jest naśnieżany przez cały czas. Informacje o uruchomieniu wyciągu są publikowane przed każdym weekendem na stronie ckjedlina.pl oraz na Facebooku. Dzięki temu można sprawdzić czy pokrywa śnieżna jest wystarczająca dla narciarzy i chętnych do korzystania z zimowego toru pontonowego. Tor pontonowy to nowa atrakcja „Czarodziejskiej Góry”. Do dyspozycji są pontony jedno i dwuosobowe. Tor funkcjonuje przy mniejszej pokrywie śniegu niż stok narciarski, dlatego jest dostępny częściej. Kolejną nowością jest trasa treningowa przygotowana dla narciarzy biegowych, która biegnie wokół Parku.

Przy stoku działa wypożyczalnia sprzętu zimowego. Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju poszukuje też instruktorów, którzy poprowadzą szkółkę narciarską. Dzięki porozumieniu z właścicielem Zespołu Pałacowo-Hotelowego „Jedlinka” na „Czarodziejskiej Górze” uruchomiono punkt gastronomiczny z ciepłymi posiłkami oraz napojami.

Trasy linowe są tej zimy modernizowane, dlatego niektóre z nich mogą być czasowo wyłączone z użytkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group