Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zimowisko harcerzy

Wiadomości: Janovicki
Niedziela, 25 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: opr.red./organizatorzy
Fot. organizatorzy
W pierwszym tygodniu ferii uczniowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz harcerze 112 Wałbrzyskiej Drużyny Harcerskiej "Awaria" i Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka" przebywali na zimowym wypoczynku w czeskiej Chacie pod Bobri Skalou w miejscowości Janovicki nieopodal Broumova.

Każdy dzień zimowiska rozpoczynał się apelem. Zimowisko przebiegało pod hasłem "Noc w muzeum". Podczas pobytu zorganizowana była wycieczka do Broumova, nie obyło się bez gier terenowych, przebieranek, śpiewanek oraz nocnych maratonów filmowych i zajęć dotyczących filmu "Noc w Muzeum". Ciekawostką okazały się warsztaty z podstaw języka migowego, które zakończyły się przygotowaniem krótkich prezentacji miganych piosenek.

Wieczorem, w cudownej aurze, przy świecach i z gitarą, harcerze spotykali się na wspólnych kominkach i świecowiskach. Odczytywano
wówczas fragment "Księgi Jaszczurki", a następnie drużynowy wygłaszał nastrojową gawędę. Podczas tego zimowiska kilku
harcerzy przeżyło jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego harcerza, jakim jest złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego i otrzymanie krzyża.

W czwartek na wspólne ognisko podsumowujące cały wyjazd przybyli rodzice i inni zaproszeni goście, w tym Komendantka Hufca Ziemi Wałbrzyskiej hm. Dorota Turzańska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group