• Czwartek, 20 lutego 2020
  • Godz. 3:10
  • Imieniny: Leontyny, Leona, Zenobiusza
  • Czytających: 2764
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Złodziej "klamkowiec"

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 listopada 2019, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2019, 8:44
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
1 listopada w Wałbrzychu na ul. Orkana doszło do kradzieży mieszkaniowej. Złodziej wykorzystał fakt niezamknięcia na klucz drzwi wejściowych do mieszkania oraz nieuwagę domowników z przedpokoju ukradł torebkę z zawartości dokumentów, kart bankomatowych oraz pieniędzy. Jego łupem pada również kurtka męska w kieszeniach której znajdowały się kluczyki od samochodu, dokumenty i pieniądze.

Wałbrzyska policja przypomina:

Złodzieje "klamkowcy" liczą na łut szczęścia. Sprawdzają wszystkie drzwi po kolei i wchodzą do mieszkań, których właściciele zapomnieli przekręcić zamek w drzwiach. Podczas gdy domownicy zajęci są codziennymi obowiązkami, oni pozostają niewidoczni. Kradną wartościowe przedmioty z przedpokoju.

Zasada działania złodziei jest prawie zawsze taka sama. Sprawca spaceruje od mieszkania do mieszkania, łapie za klamki i jeżeli drzwi nie są zamknięte na klucz - wchodzi po cichu. Wykorzystuje nieuwagę lub czasami nieobecność domowników, kradnie rzeczy małe, a zarazem wartościowe pozostawiane w przedpokojach. Najczęściej są to torebki, plecaki, portfele z pieniędzmi i dokumenty wyciągane z kieszeni wiszącej tam odzieży wierzchniej.

Złodziej często wykorzystuje fakt uchylonych lub niedomkniętych drzwi. Nawet kilkuminutowa nieuwaga wystarczy im na obrabowanie mieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
1
6%
Dziwi
1
6%
Nudzi
3
17%
Smuci
5
28%
Złości
6
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~bolek 4-11-2019 20:53
No i nie ograliśmy pisu kartkom wyborczom przez takich czaskoskich schetynów brejzów,kidawów, jechiróf y broniaszy.Tera po przegranych przez nas wyborach to mi tak cukier skoczył że wołam wnuczków i wyłazimy na ulicem robieć wojnem domowom takom jak we Barcelonie.Bendom skakać z okna.Mienietek potwierdzi.A ty grzesiek do kąta klenczeć na tłuczonej cegle za karem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group