Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Złodziejski duet

Wtorek, 1 marca 2022, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Złodziejski duet
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom naszego miasta w wieku 35 i 39 lat, którzy w czwartek nad ranem zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do lokalu użytkowego w jednym z budynków w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:00 na terenie jednej z posesji przy ul. Sienkiewicza w Wałbrzychu. Sprawcy w środku nocy - po wypchnięciu okna pomieszczenia - dostali się do wnętrza lokalu, a następnie wyrabowali ze ścian elementy instalacji elektrycznej. Po godzinie 6:00 wrócili na miejsce zdarzenia, by zabrać łup.

Policjanci drugiego komisariatu po otrzymaniu sygnału o znajdujących się wewnątrz budynku włamywaczach, niezwłocznie udali się pod wskazany adres i po przyjeździe zatrzymali dwóch złodziei w wieku 35 oraz 39 lat na gorącym uczynku przestępstwa. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli przygotowane do wyniesienia przez podejrzanych mienie.

W toku wykonanych dalszych czynności z zatrzymanymi policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili 35-latkowi dokonanie w ostatnim czasie pięciu przestępstw kradzieży z włamaniami do niezamieszkałych, bądź remontowanych lokali mieszkalnych, skąd zginęły elektronarzędzia, piece gazowe, elementy instalacji grzewczej oraz gazowej, a straty przez właścicieli łącznie wycenione zostały na kwotę 50 tysięcy złotych.

Obaj podejrzani staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
3
33%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group