Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmiany na Młynarskiej

Wtorek, 2 lipca 2019, 9:27
Aktualizacja: 14:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Zmiany na Młynarskiej
Fot. UM Wałbrzych
Za około dwa lata ulica Młynarska i jej najbliższe sąsiedztwo diametralnie zmienią swój wygląd.

- Dzięki pracy i poświęceniu wielu ludzi, Wałbrzych zmienia się w sposób niespotykany nigdy wcześniej w historii. Czas na kolejną metamorfozę, która tym razem obejmie okolice ścisłego centrum miasta (ul. Młynarska). Dzięki wsparciu Unii Europejskiej oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego budynek od zawsze związany z wałbrzyskim szkolnictwem zostanie gruntownie zmodernizowany i powstanie tam Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości. Koszty tej inwestycji to ponad 6.2 mln zł, (dofinansowanie UE-prawie 3.5 mln zł). Ta modernizacja w połączeniu z remontem ulicy oraz kamienic przy ul. Młynarskiej, do których aktualnie się przygotowujemy, całkowicie zmieni obraz tego miejsca - mówi Roman Szełemej.

Mowa o remoncie budynku stojącego przy ulicy Młynarskiej 29. Stanowi on własność miasta.
- Po remoncie tej kamienicy, swoje miejsce znajdą tu przedsiębiorczy wałbrzyszanie. Ich start-upy zyskają tutaj miejsce na wstępną realizację - mówi prezydent.

Planowana jest w tym obiekcie nie tylko wymiana tynków i elewacji, ale m.in. również termomodernizacja, wymiana stolarki, docieplenie dachu, wymiana instalacji. Prace prawdopodobnie ruszą tutaj jesienią bieżącego roku.Trzy inne budynku znajdujące się przy ulicy Młynarskiej również doczekają się remontów ze środków EBI (ul. Młynarska 13, 16 i 37).

Twoja reakcja na artykuł?

16
76%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group