Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6480
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zmodernizują budynki

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 6:49
Aktualizacja: 10:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zmodernizują budynki
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Gmina Boguszów–Gorce przystąpiła do Sub–Regionalnego Programu Modernizacji Budynków. W związku z powyższym zapraszamy do wypełnienia ankiety, która ma spełnić dwa cele.

Pierwszy cel wynika z podjętych przez naszą Gminę działań na rzecz pozyskania dla mieszkańców funduszy na nowe instalacje grzewcze w ich domach i mieszkaniach oraz poprawę stanu budynków. To w związku ze spodziewanymi na Dolnym Śląsku nowymi programami dotacyjnymi, m.in. dla gmin objętych Funduszem Sprawiedliwej Transformacji (w tym naszej gminy). Aby skutecznie pozyskać te środki, musimy mieć dobrą orientację, którzy mieszkańcy, które wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe są zainteresowane pozyskaniem takich środków i na jaki zakres.

Drugim celem ankiety, oprócz ustalenia Państwa potrzeb w zakresie modernizacji źródeł grzewczych i budynków, jest inwentaryzacja sposobu ogrzewania wszystkich budynków znajdujących się na terenie naszej gminy. Taki obowiązek nałożył na gminy i ich mieszkańców Samorząd Województwa Dolnośląskiego (Program Ochrony Powietrza przyjęty uchwałą nr XXI/505/20 z dnia 16 lipca 2020 r. Sejmiku Województwa Dolnośląskiego).

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć w terminie do 15 lutego 2022r. na jeden ze wskazanych sposobów:

- osobiście w Punkcie Obsługi Klienta, pok. 5,
- e-mailem na adres: eko@boguszow-gorce.pl ;
- pocztą na adres: Urząd Miejski w Boguszowie – Gorcach, Plac Odrodzenia 1, 58-370 Boguszów -Gorce., poprzez uzupełnienie wersji elektronicznej bądź przesłanie skanu lub zdjęcia wersji papierowej formularza,

Druki ankiet i deklaracji dostępne są:

- na stronie internetowej https://boguszow-gorce.pl/ankieta-gmina-boguszow-gorce... oraz na portalu https://dobrebudynki.pl/
- w Punkcie Obsługi Klienta tutejszego Urzędu (pok. nr 5).

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group