Czwartek, 11 czerwca
12°C Jelenia Góra

Znamy już rozkład niezwykłego przejazdu

Audio

Czytaj na głos

Autor: organizatorzy 1 min czytania

Już 28 marca mieszkańcy Dolnego Śląska i miłośnicy kolei będą mogli śledzić wyjątkową podróż historycznym pociągiem parowym „Rübezahl” z Niemiec.

Skład poprowadzi lokomotywa parowa BR35 wraz z 9 wagonami osobowymi, a organizatorem wydarzenia jest Lausitzer Dampflok Club.

Trasa pociągu rozpoczyna się w Cottbus, granicę przekroczy w Zgorzelec i dalej pojedzie przez Lubań – Jelenią Górę – Wałbrzych aż do Głuszycy. Po drodze skład przemierzy malownicze odcinki Gór Sowich, wiadukty oraz najdłuższy pozamiejski tunel kolejowy w Polsce. W Głuszycy nastąpi zmiana kierunku jazdy i przejazd trasą Jedlina-Zdrój – Świdnica.

Najważniejsze momenty przejazdu: Świdnica Miasto – przyjazd ok. 14:48rnJaworzyna Śląska – przyjazd ok. 15:13

Cały zabytkowy skład przyjedzie do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, gdzie w godzinach 15:00–18:00 parowóz będzie obrządzany – uzupełni wodę i węgiel. W tym czasie muzeum odwiedzi ponad 300 turystów z Niemiec.

Choć bilety na przejazd zostały już wyprzedane, każdy może:

obserwować przejazd pociągu na trasiernodwiedzić muzeum i zobaczyć czynny parowóz na żywo

W muzeum czekają na Was:
- zabytkowe lokomotywy i wagonyrn- symulator jazdyrn- warsztaty i pokazy rzemieślniczern- ekspozycje historyczne XIX i XX wiekurn- obrotnica i hala parowozownirn- wyjątkowe miejsca do zdjęć.

Przewoźnikiem kolejowym jest Rail Cargo GrouprnPodane godziny są orientacyjne.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka