Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 1997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znany aktor mówił o uzależnieniach

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Wtorek, 10 marca 2015, 10:42
Aktualizacja: 12:39
Autor: Dorota Romanowska
Fot. Dorota Romanowska
W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, w Jedlinie–Zdroju realizowane są różne przedsięwzięcia, mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom.

W ramach tych działań uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w ciekawym wydarzeniu – koncercie profilaktycznym w wykonaniu Lecha Dyblika – znanego aktora filmowego i telewizyjnego, który swoją popularność i sympatię widzów zyskał między innymi dzięki rolom w filmach „Czas honoru”, „Szpilki na Giewoncie”, „Niania”, „Ranczo”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Ziarno prawdy”.

W trakcie spotkania aktor wspominał o początkach swojej drogi zawodowej, o marzeniach, karierze aktorskiej i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się w uzależnienie oraz trudnej walce z alkoholizmem. Śpiewał o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka. Zainteresowanie uczniów wzbudził również słowami o własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Udowodnił jednak na własnym przykładzie, że ta walka, choć bardzo trudna, jest możliwa.

Lech Dyblik w swoich opowieściach podkreślał znaczenie rodziny, niezwykle istotną rolę wzajemnych relacji, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia. Historia aktora zobrazowała problem w sposób bardzo sugestywny i z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodzieży, stanowiąc też swoistą przestrogę przed popełnianiem podobnych błędów. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autograf i pamiątkowe zdjęcie z aktorem.

Tekst i zdjęcia:
Dorota Romanowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~obi 10-03-2015 13:16
A sam aktor o tych zagrożeniach wcześniej nigdy nie słyszał?! Spora dawka hipokryzji dla młodzieży.
~irena 11-03-2015 10:31
Stawiają na świeczniku alkoholików,przestał pić,to prawie bohater narodowy,Nikt natomiast nie wspomina o ofiarach alkoholików o żonach pobitych.nieszczęśliwych dzieciach-dlaczego?Mówią ze alkoholizm to choroba?moim zdaniem nie jest to choroba a rodzaj opętania,samo zło chory idzie do lekarza a alkoholik jako lekarstwo stosuje przemoc wobec najbliższych,wg. mnie to ludzie o ohydnych zachowaniach,którzy na nic nie zasługują,za wyrządzone krzywdy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group