• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 18:51
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3549
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zniszczyli infrastrukturę drogową oraz tymczasowe oznakowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 sierpnia 2018, 6:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Jazda bez stosownych zezwoleń pojazdami nienormatywnymi, a przy tym uszkodzona infrastruktura drogowa oraz tymczasowe oznakowanie remontowanego pasa ruchu. To efekt dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w ciągu kilku ostatnich dni na al. De Gaulle’a w Wałbrzychu przy udziale kombajnów oraz ciągnika rolniczego z przyczepą.

Pierwsze zdarzenie z udziałem kombajnu miało miejsce w poprzedni czwartek około godziny 10:30. Jadący z okolic Strzegomia 36-letni kierujący nie mieścił się swoim pojazdem na pasie ruchu i z uwagi na brak możliwości wyminięcia się z innymi pojazdami najeżdżał na krawężnik znajdujący się po prawej stronie pasa ruchu, tym samym uszkadzając go na długości kilkuset metrów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie był pilotowany i nie posiadał stosownego zezwolenia na przejazd pojazdem ponadnormatywnym o szerokości 3,6 m.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce dwa dni później, w sobotę. Tym razem na remontowany odcinek al. De Gaulle’a wjechały poruszające się, aż z Pełczyc koło Kobierzyc dwa kombajny o szerokości 3,5 metra oraz ciągnik rolniczy z przyczepą przeładowczą. Niestety i w tym przypadku doszło do zniszczenia infrastruktury drogowej. Jadący w kolumnie jako pierwszy 29-letni kierujący kombajnem najeżdżał na ustawione na jezdni tablice kierujące U21a oraz na krawężnik, a kolejne pojazdy, którymi kierowali 26 i 50-latek, przejeżdżały po przewróconych już znakach na długości kilkuset metrów i także najeżdżały na krawężnik. Kierujący pojazdami, tak jak w poprzednim przypadku, nie mieli stosownych zezwoleń na przejazd pojazdami nienormatywnymi. Dodatkowo 29-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień kat. T.

Teraz kierujących oraz przedsiębiorców za wjazd na drogę pojazdami bez zezwoleń oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mogą czekać wysokie kary finansowe, gdyż policjanci sporządzili w tym zakresie stosowną dokumentację, która niebawem trafi do sądu.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 1-08-2018 10:36
Kraj potrzebuje zboża a ci o uprawnieniach na kombajn.
~inż. A. Partacz 1-08-2018 10:39
Nasłał ich PiSuar by Romek nie mógł się pochwalić nową drogą przed wyborami
~milcz patolu 1-08-2018 10:52
do idioty powyżej: lecz chory łeb! Szkoda , ze tak przygłup ma dostęp do netu i sra takimi tekstami. Powinno się ciebie wysterylizować bo jak się rozmnożysz to dopiero będzie tragedia ps. Brawo policja, karać bezmyślnych rolników.
~inż. A. Partacz 1-08-2018 12:28
do idioty powyżej: proszę się do mnie zwracać "Panie inżynierze" i z tępym wyrazem twarzy, który odzwierciedlałby twoją głupotę.
~papierowy inżynier IQ50 1-08-2018 12:36
inż.A Partacz szczekaj szczekaj, widać że jesteś tresowany:) No daj głos kundelku! Poszczekaj na PIS:))))) hehehehehe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group