Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5643
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zorza do kupienia

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 8:49
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2020, 9:04
Autor: red
Wałbrzych: Zorza do kupienia
Fot. Robert Bajek
Czy dawne wałbrzyskiek kino Zorza odzyska dawny blask? Pojawiła się iskierka nadziei, że tak się właśnie stanie.

Z inicjatywą wyremontowania obiektu wystąpił jeden z mieszkańców Wałbrzycha, który zorganizował zbiórkę na jednym z serwisów internetowych. Pomysł ciekawy, choć zbiórka zatytułowana "Nowa Zorza: Żeby Polska była Polską", jest zadaniem dość karkołomnym biorąc pod uwagę potrzebną sumę pieniędzy, by obiekt przywrócić do stanu pozwalającego na korzystanie z niego.
- Moim zdaniem Biały Kamień jest jedną z nielicznych dzielnic Wałbrzycha, o których zapomniano przy rozplanowywaniu funduszy europejskich. Z racji tego, że położenie lokalu jest ciekawe (blisko uzdrowiska Szczawno-Zdrój), wpadłem na pomysł by zagospodarować go remontując kino, a także wykorzystać w jakiś ciekawy sposób cały przybytek, ponieważ poza salą kinową, w środku jest jeszcze sporo pustych przestrzeni. Moim zdaniem potrzeba tam czegoś nowego, czego brakuje na Białym Kamieniu, miejsca, w którym można by kulturalnie odpocząć ale też bawić się i rozwijać artystycznie, typu:

- zupełnie nowa (mniejsza) sala kinowa, głównie z myślą o emitowaniu krótkometrażowych oraz niszowych produkcji, typu "kino Nowe Horyzonty" we Wrocławiu,
- scena koncertowa, na której mogliby występować artyści estradowi oraz gdzie organizowane byłyby stand-upy,
- porządny bar + dobre ristorante (np. pizzeria) na poziomach 0 i -1 (szerokie tarasy po obu stronach od schodów, na których mogliby siedzieć ludzie),
- przytulna kawiarnia na piętrze + miejsce gdzie można by np. zagrać w szachy i poczytać książkę,
- salon gier interaktywnych na piętrze obok kawiarni - tak opisuje plan zagospodarowania obiektu mieszkaniec naszego miasta.

Inicjator zbiórki dał sobie 12 miesięcy na zebranie potrzebnych funduszy. Kupno, plus niezbędne prace, to wydatek rzędu miliona 200 tysięcy złotych. Znaleźli się już pierwsi chętni, którzy wpłacili swoje pieniądze na ten ambitny cel.

Przypomnijmy, że budynek przy ulicy Andersa znajduje się w użytkowaniu wieczystym Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu. W styczniu odbył się kolejny przetarg dotyczący sprzedaży tej nieruchomości, ale po raz kolejny nie znalazł się chętny na kupno Zorzy. DCF nie ma tymczasem środków na wykonanie remontu i reaktywację w tym miejscu kina.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
3
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group