Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Życiowy sukces Mateusza Janika

Czwartek, 22 września 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: PAW
Kraj: Życiowy sukces Mateusza Janika
Mateusz Janik (z prawej) chce podążyć śladami Tomasza Sikory (z lewej) i odnosić międzynarodowe sukcesy w biatlonie
Fot. PAW
Wspaniale rozwija się talent Mateusza Janika. Biatlonista Melafiru Czarny Bór niemal w każdych zawodach, zarówno w biatlonie zimowym jak i letnim, odnosi sukcesy. Okazuje się, że Janik potrafi również świetnie jeździć na nartorolkach.

W ośrodku biatlonowym w Letohradzie rozegrano Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. W zawodach wzięło udział 76 zawodników z 10 klubów biathlonowych. Zawody stanowiły eliminacje do Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach, które odbędą się w dniach 21-25 września.

Zawodnikom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując obiekt do zawodów. Wśród zawodników dwukrotnymi złotymi medalistami zostali: Magdalena Gwizdoń (seniorka - BLKS Żywiec), Monika Hojnisz (juniorka - UKS Lider Katowice), Kinga Mitoraj (juniorka młodsza - BKS WP Kościelsiko), Rafał Lepel (junior - AZS AWF Katowice), Mateusz Janik (junior młodszy - UKN Melafir Czarny Bór).

W klasyfikacji klubowej pod względem ilości zdobytych medali najlepszym klubem okazał się BKS WP Kościelisko, którego reprezentanci zdobyli 17 medali przed AZS AWF Katowice - 9 medali.

Do kadry na Mistrzostwa Świata w biatlonie na nartorolkach w kategorii seniorów został powołany m.in. wychowanek Melafiru Krzysztof Pływaczyk (obecnie BKS WP Kościelisko) oraz kolejny wychowanek Melafiru, startujący w kategorii juniorów, Przemysław Sobies (obecnie AZS AWF Wrocław).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group