Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2749
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 1 procent podatku dla wałbrzyszan

Środa, 8 lutego 2017, 7:51
Aktualizacja: 9:42
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: 1 procent podatku dla wałbrzyszan
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza odbyło się spotkanie wiceprezydenta Zygmunta Nowaczyka z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działających na terenie naszego miasta.

Zarówno prezydent Roman Szełemej jak i wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk gorąco namawiają Wałbrzyszan do przekazywania 1 procenta podatku dochodowego za rok 2016 na rzecz wałbrzyskich Organizacji Pożytku Publicznego, gdyż wspieranie lokalnych organizacji powoduje wzmocnienie ich aktywności społecznej na rzecz Wałbrzycha i jego mieszkańców. Podczas spotkania przedstawione zostały wałbrzyskie Organizacje Pożytku Publicznego, ich przychód za rok 2015, przeznaczenie pozyskanych środków i liczba beneficjentów.

- Dzisiaj rozpoczynamy kampanię 1 procenta. Zostały zaproszone wszystkie organizacje, które mają status Organizacji Pożytku Publicznego. Są to 42 organizacje. Zostały przygotowane ulotki z 1 procentem. Bardzo nam zależy na tym, aby jak najwięcej Wałbrzyszan oddawało ten 1 procent podatku za 2016 rok, ponieważ te pieniądze później wrócą do Wałbrzyszan w ramach działalności prowadzonej przez sektor pozarządowy - powiedziała Bogusława Czupryn z wałbrzyskiego magistratu.

Ulotka zawierająca dane Organizacji Pożytku Publicznego, które są uprawnione do otrzymywania od podatników 1 procenta podatku dochodowego będzie dostępna w formie elektronicznej na stronie internetowej wałbrzyskiego Ratusza, natomiast w formie fizycznej w instytucjach publicznych, takich jak ZUS czy Urzędy Pocztowe, w obiektach Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, będzie też kolportowana przez same organizacje, zainteresowane otrzymaniem 1 procenta podatku.

Przekazać 1 procent podatku może podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnik opodatkowany ryczałtem do przychodów ewidencjonowanych, podatnik objęty liniową 19-sto procentową stawką podatku, podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych a także emeryt samodzielnie wypełniający PIT-37 na podstawie formularza PIT otrzymanego z ZUS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group