Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

13 nowych mieszkań przy ulicy Rolniczej oddanych do użytku

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 22 maja 2013, 17:48
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2013, 14:06
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś prezydent Roman Szełemej wręczył klucze do nowych mieszkań 13 rodzinom.

Całkowicie zmodernizowany został budynek znajdujący się przy ulicy Rolniczej 2. Powstało w nim 13 mieszkań z podstawowym wyposażeniem. W bloku jest 8 lokali jednopokojowych, 4 lokale dwupokojowe oraz 1 lokal trzypokojowy.
- Przeprowadziłem się tutaj z ulicy Rycerskiej. Tam miałem mieszkanie o podobnej powierzchni, ale bardzo się cieszę, że zamieszkam w tym wyremontowanym budynku – mówi lokator, który otrzymał 3-pokojowe mieszkanie.

Helena Janusz, która w budynku zamieszka wraz z synem i jego córką, również nie kryje zadowolenia.
- Po wielu latach tułaczki wreszcie zamieszkamy w dobrych warunkach – mówi Helena Janusz. – Dla nas olbrzymie znacznie miało to, że nie musieliśmy brać kredytu na to mieszkanie.

Powierzchnia użytkowa mieszkań znajdujących się w bloku przy ulicy Rolniczej 2 wynosi od 22 m kwadratowych do 54 metrów kwadratowych. Mieszkania składają się z przedpokoju, kuchni, łazienki i pokoi. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX – Dumicz Leszek Spółka Jawna z Wałbrzycha. Koszt inwestycji to nieco ponad milion 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło blisko 480 tysięcy złotych.
- Od wielu lat jest to pierwszy budynek oddany do użytku, gdzie są nowe lokale – mówi prezydent Roman Szełemej. – Za miesiąc przy ulicy Drzymały oddamy do użytku ponad 30 nowych mieszkań. To nie koniec naszych działań zmierzających do poprawy sytuacji mieszkaniowej.
Wkrótce rozpisany zostanie przetarg na budowę 250-300 mieszkań w kilku dzielnicach Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group