Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3434
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 15 tysięcy zgłoszeń

Poniedziałek, 9 stycznia 2023, 9:37
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Wałbrzych: 15 tysięcy zgłoszeń
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W ubiegłym – 2022 roku – inspektorzy dyżurni wałbrzyskiej straży miejskiej odebrali 14 137 zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców naszego miasta.

Inspektor dyżurny przede wszystkim koordynuje pracę patroli w terenie, utrzymuje z nimi stałą łączność i zleca nagłe interwencje. Rola dyżurnego polega także na przekierowywaniu zgłoszeń o nieprawidłowościach do instytucji bezpośrednio zajmujących się danym rodzajem spraw np.: do MOPS - u, ZDKiUM -u, Schroniska dla zwierząt. Codziennie we wszystkich sprawach dyżurni Straży Miejskiej wymieniają informacje ze służbami dyżurnymi Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także przyjmują interesantów w siedzibie Straży Miejskiej – Rynek 23.

W 2022 roku Straż Miejska prowadziła łącznie 4280 spraw o wykroczenia w tym:
- zakłócanie spokoju i porządku publicznego – 306
- zagrożenia w ruchu drogowym – 1015
- ochrona środowiska i gospodarka odpadami – 681
- zagrożenia życia i zdrowia – 76
- zagrożenia pożarowe – 23
- awarie techniczne – 91
- zwierzęta – 923
- pozostałe – 1165.

Poniżej przypominamy kilka wartych podkreślenia spraw z którymi zetknęli się strażnicy miejscy w ubiegłym roku:

12.03.2022 Strażnicy Miejscy z Eko -patrolu otrzymali informację, że przy jednej z posesji w dzielnicy Poniatów z pobliskiego rowu wyczuwalna jest nieprzyjemna woń. Funkcjonariusze udali się na miejsce i ujawnili, że właściciele posesji nielegalnie pozbywają się ścieków odprowadzając je z szamba przelewowego do przydrożnego rowu. Taki sposób pozbycia się odpadów, może powodować swobodne wnikanie ich w ziemię tym samym przyczyniając się do zanieczyszczania środowiska i wód gruntowych.

Właścicielka nieruchomości została ukarana mandatem karnym. Funkcjonariusze zobowiązali ją do zaprzestania zrzucania odpadów ciekłych , oraz usunięcia zalegających w rowie odpadów.
(https://urzad.um.walbrzych.pl/pl/news/nielegalne-odpady)

14.05.2022 r. gdy dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy jednym z marketów na terenie naszego miasta w aucie został pozostawiony pies. Strażnicy udali się na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. W pojeździe na terenie parkingu uwięziony był szczeniak. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że na zewnątrz panowała wysoka temperatura, a zwierzę mocno dyszało próbując się schłodzić. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania dzięki, którym udało im się uwolnić psa z pojazdu. Na miejsce przybyli również właściciele zwierzęcia. Zostali oni poinformowani, że sprawą zajmie się Policja.
(https://urzad.um.walbrzych.pl/pl/news/nie-zostawiaj-psa-w-aucie)

09.08.2022 Dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że w Śródmieściu z jednego z budynków przez okno wyrzucono krzesło, regał i połamaną szafę. W kilka minut strażnicy znaleźli się na miejscu. Nie było wątpliwości, że ktoś pozbył się zbędnego umeblowania, a przy okazji w ten sposób zanieczyścił trawnik. Ustalenie sprawcy też nie zajęło zbyt wiele czasu. Właścicielka mieszkania przyznała się do wyrzucenia przez okno części swoich mebli...i nie widząc w takim zachowaniu nic niewłaściwego odmówiła przyjęcia mandatu karnego. Wobec tego sprawę rozpatrzy Sąd rejonowy w Wałbrzychu w oparciu o zarzuty z z Art. 145. Kodeksu Wykroczeń.
(https://urzad.um.walbrzych.pl/pl/news/tydzien-z-zycia-strazy-miejskiej-patrol-interwencyjny)

Każdy mieszkaniec Wałbrzycha może całodobowo zgłosić interwencję dyżurnemu straży miejskiej pod numerem telefonu 74 64 44 840 lub pod numerem alarmowym 986. Zachęcamy Państwa do zgłaszania wykroczeń i nieprawidłowości z terenu naszego miasta!

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 2 stycznia 2023 roku do 8 stycznia 2023 roku przyjęli 284 zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

5
19%
Cieszy
9
35%
Hahaha
3
12%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
6
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group