Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 15–lecie Trzeciego Teatru

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 10:47
Autor: red
Wałbrzych: 15–lecie Trzeciego Teatru
Fot. organizatorzy
1 lutego, o godzinie 18.00 w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji piętnastolecia istnienia Trzeciego Teatru – najstarszej z działających przy „Szaniawskim” grup teatralnych.

Na Dużej Scenie spotkają się aktualni uczestnicy zajęć i ci sprzed lat. W specjalnie przygotowanym programie po raz pierwszy adepci spotkają się z grupą zaawansowaną. Będą wracać wspomnieniami do starych spektakli, prezentować fotografie i filmy, przywoływać fakty i mity – wspominać historię Trzeciego Teatru.

TRZECI TEATR to warsztaty teatralne dla młodzieży, które prowadzone są w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu od 2002 r. Powstające w tym czasie formacje uczestników występowały pod różnymi nazwami (Teatr Edukacyjny, Młodzieżowe Studio Teatralne „Czarna Sala”, Magazyn Wyrobów Teatralnych), przyjmując ostatecznie w 2007 r. miano TRZECI TEATR. Nadrzędnym celem prowadzonych w ramach warsztatów zajęć jest wychowanie oraz kształcenie do teatru i „do życia” poprzez teatr.

Zajęcia prowadzone są systematycznie dwa razy w tygodniu (w sumie 10 godzin zajęć tygodniowo), a przeciętny uczestnik bierze w nich udział średnio przez 3 – 4 lata. Ta strategia pozwala przekuwać teatralne pasje uczestników na konkretne umiejętności. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia komunikatów z różnych systemów semiotycznych, ponadto pozbywa się nieśmiałości, uczy wystąpień publicznych, stymuluje własną kreatywność. Zespół pracuje w dwóch grupach: zaawansowanej i adeptów. Zajęcia grupy Trzeciego Teatru od początku niezmiennie prowadzone są przez reżysera i pedagoga Grzegorza Stawiaka.

Więcej o TRZECIM TEATRZE: http://teatr.walbrzych.pl/15-lat-trzeciego-teatru/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group