Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3454
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 19 nowych mieszkań

Środa, 28 września 2022, 14:42
Autor: red
Wałbrzych: 19 nowych mieszkań
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Remont dwóch kamienic przy ul. Gen. Zajączka zakończony.
- Powstało 19 komfortowych i ekologicznych mieszkań komunalnych, do których mieszkańcy odebrali dzisiaj klucze. Budynki wyposażono m.in w windy, pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Łączny koszt zadania inwestycyjnego to ponad 6.7 mln zł, w tym dofinansowanie z BGK - wspieramy rozwój firm to prawie 3.2 mln zł - informuje prezydent Roman Szełemej.

Dwie kamienice przy ulicy Generała Zajączka doczekały się remontów. Prace zostały wykonane w ramach projektu związanego z rewitalizacją centrum miasta. Budynki zostały w całości odnowione, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Zachowano zewnętrzny charakter, ale wewnątrz są wszelkie udogodnienia XXI wieku. W mieszkaniach zamontowano ekologiczne źródła ciepła, windy, nowoczesne umeblowanie.

Modernizacja kamienic finansowana jest ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach Planu Junckera. Są to kolejne kamienice, których zewnętrzny wygląd został dopasowany do charakteru infrastruktury miasta sprzed epoki. Zgodnie z założeniami, Gmina Wałbrzych chce zachować spójność infrastrukturalną przy jednoczesnym podniesieniu standardu budowanych mieszkań. Idea realizowana jest też w innych starych dzielnicach miasta. W ten sposób budowane lub remontowane są również budynki na Nowym Mieście, Starym Zdroju, Białym Kamieniu czy innych dzielnicach o podobnym charakterze.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
5
36%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group