Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 2. edycja Brave Kids w Wałbrzychu. Kto do nas przyjedzie?

Niedziela, 24 maja 2015, 7:25
Aktualizacja: 18:51
Autor: red
Wałbrzych: 2. edycja Brave Kids w Wałbrzychu. Kto do nas przyjedzie?
Fot. organizatorzy
Młodzi muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, a także cyrkowcy z St. Petersburga. Już za miesiąc do Wałbrzycha przyjadą grupy artystyczne uczestniczące w projekcie Brave Kids 2015. Poznajmy je bliżej!

Brave Kids pochodzą z różnych kultur i tradycji, ale dla wszystkich odważnych dzieci działalność artystyczna to tworzenie lepszej rzeczywistości oraz otwierania nowych perspektyw.
– Pod tym względem doświadczenia dzieci z warszawskiej Pragi nie różnią się od doświadczeń dzieci na przykład z Ugandy. Pierwsza edycja projektu w Wałbrzychu w ubiegłym roku pokazała, że spotkanie Brave Kids wyzwala mnóstwo pozytywnej energii – opowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

Jakie grupy zobaczymy w czasie Brave Kids 2015 w Wałbrzychu?

Maroko – Youth Cultural Association

Młodzi Marokańczycy z miasta Tarudant zaprezentują przedstawienia inspirowane kulturą Berberów, czyli koczowniczych plemion Afryki Północnej, oraz tradycjami muzyki dekka z Marakeszu, jednocześnie poruszającej i rytmicznej. Dzieci tworzące tę grupę żyją w trudnych warunkach, często w środowiskach nie oferujących perspektyw. Organizacja Youth Cultural Association otwiera przed nimi szansę na zdobycie wykształcenia i rozwój artystyczny.

Polska – Hope 4 Street

Hip-hop, breakdance i sztuka uliczna z serca warszawskiej Pragi. Projekt powstał jako niezależna inicjatywa terapii artystycznej dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzieci z grupy Hope 4 Street uczestniczą w spotkaniach Brave Kids już od 3 lat. Przez ten czas stały się bardziej otwarte i niesamowicie rozwinęły się artystycznie - wiele z nich zaangażowało się w projekt w roli wolontariuszy.

Rosja – Teatr Cyrkowy Mongolfieri

Młodzi cyrkowcy z St. Petersburga pokażą, jak czerpać motywację z twórczej atmosfery. Nazwa Mongolfieri wywodzi się od wypełnionego gorącym powietrzem balonu, który pozwala spojrzeć na świat z dystansu. Teatr daje dzieciom możliwość realizacji własnej drogi życiowej, a sztuka cyrkowa staje się wehikułem pozwalającym im wznieść się ponad ograniczenia codziennego życia. Mongolfieri tworzy przyjazne i inspirujące środowisko dla dzieci, które z różnych powodów mają ograniczone szanse i możliwości rozwoju.

Uganda – Akademia Tańca Speed&Funky Dance – Guija Ting African Art

Breakdance, taniec współczesny, a także tradycje ludowe. Młodzi artyści z Ugandy działają w Centrum Guija Ting African Art. Pochodzą z biednych środowisk, często ze slumsów. Akademia Tańca Speed&Funky Dance wnosi w ich życie wiele radości, ale odgrywa także istotną rolę społeczną. Guija Ting oznacza „dobre rzeczy”. Organizacja finansuje edukację dzieci i umożliwia im rozwój talentów, dając w ten sposób pozytywny impuls całemu społeczeństwu.

Brave Kids 2015 w Wałbrzychu

W 2015 roku Brave Kids w Wałbrzychu potrwa od 20 czerwca do 2 lipca. W ciągu dwóch tygodni mieszkańcy zobaczą barwne parady i pokazy, a w warsztatach artystycznych wezmą udział również dzieci z naszego miasta. Lokalną część projektu zamknie spektakl, w którym na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Wałbrzychu.
– W zeszłym roku Brave Kids gościły u nas po raz pierwszy, ale przebieg projektu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, a wokół niego powstało bardzo zaangażowane środowisko złożone z rodzin goszczących i wolontariuszy. Nie możemy się już doczekać przyjazdu dzieci w tym roku – mówi Magdalena Sawicka.

Projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania oraz Przemyślu. Po dwóch tygodniach wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group