Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: 200 tysięcy złotych dla wspólnot w Konkursie "REMONTUJESZ – ZYSKUJESZ"

Wtorek, 16 października 2012, 6:19
Autor: opr.red.
Szczawno Zdrój: 200 tysięcy złotych dla wspólnot w Konkursie "REMONTUJESZ – ZYSKUJESZ"
ul. Wita Stwosza 2
Fot. użyczone
Zakończyła się procedura kwalifikacyjna w ogłoszonym przez Burmistrza Szczawna–Zdroju konkursie dla wspólnot z terenu Gminy pt. „REMONTUJESZ – ZYSKUJESZ”.

W konkursie mogły wziąć udział wspólnoty mieszkaniowe nieruchomości budynkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Szczawna-Zdroju, które w latach 2007-2011 przeprowadziły remont części wspólnych nieruchomości za kwotę nie mniejszą niż 100.000 zł.

Celem konkursu było aktywizowanie wspólnot mieszkaniowych do podejmowania działań mających na celu poprawę wyglądu i stanu technicznego budynków, a także kształtowanie postaw współodpowiedzialności mieszkańców za wizerunek miasta i promowanie dobrych praktyk.

Komisja odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu dokonała weryfikacji złożonych wniosków w dwóch etapach – pierwszym poprzez ocenę formalną wniosków i drugim poprzez ocenę prac w nieruchomości budynkowej.

W części pierwszej Komisja dokonała oceny formalnej 20 zgłoszonych wniosków, 18 zakwalifikowano do dalszej weryfikacji. W drugim etapie prac, Komisja dokonała sprawdzenia złożonej dokumentacji. Oferty zostały ocenione w oparciu o ustalone kryteria, tj. klasyfikacja za nakłady finansowe uzależniona od wysokości udziału wydatków przypadających na jeden lokal mieszkalny; zakres wykonanych prac; indywidualna ocena, jak wykonane prace wpłynęły na poprawę wizerunku miasta; zaangażowanie własne wspólnot.

Zwycięską wspólnotą okazała się nieruchomość z ul. WITA STWOSZA 2, której przyznano w oparciu o uzyskaną punktację nagrodę w wysokości 19.000 zł. Równą ilość punktów i nagrody w wysokości 17.000 zł przyznano wspólnotom z ul. KOLEJOWEJ 30 oraz ul. JULIUSZA SŁOWACKIEGO 3, 13 i 15.
Kolejnym zdobywcą nagrody jest: wspólnota z ul. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 12A, która otrzymała nagrodę w wysokości 15.000 zł.

Laureatami nagród zostały także wspólnoty z:
ul. RÓWNOLEGŁEJ 3 i 6;
ul. LIPOWEJ 11;
ul. ADAMA MICKIEWICZA 12 i 42,
ul. IGNACEGO POTOCKIEGO 5;
ul. KRÓTKIEJ 1;
ul. JULIUSZA SLOWACKIEGO 9;
ul. MIKOŁAJA KOPERNIKA ;
ul. KOLEJOWEJ 6;
ul. HENRYKA SIENKIEWICZA 11;
ul. SOLICKIEJ 11.

Najwyższą nagrodą w konkursie była kwota 19.000 zł, a najniższą 4.000 zł. Łącznie Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój przeznaczyła na nagrody kwotę 200.000 zł.

Władze miasta cieszy fakt, że mieszkańcy coraz częściej wykazują inicjatywę poprawy wizerunku nieruchomości, w której zamieszkują i dbają o estetyczny wygląd budynków. Takie działania oraz przedsięwzięcia mieszkańców w zakresie podniesienia estetyki i funkcjonalności nieruchomości mają ogromne znaczenie dla kształtowania wizerunku Szczawna-Zdroju.

Wyremontowane połacie dachowe, pięknie odnowione elewacje i klatki schodowe, uporządkowane posesje i wiele innych prac to widok, który przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców, ale również licznie odwiedzających Szczawno- Zdrój kuracjuszy i wczasowiczów.

Mieszkańcom należą się podziękowania za wszystkie działania, które czynią miejsce naszego zamieszkania coraz piękniejszym i atrakcyjniejszym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group