Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: 21–letni sołtys

Niedziela, 13 lutego 2011, 9:07
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:11
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: 21–letni sołtys
Robert Makuch
Fot. red
Nowym sołtysem Czarnego Boru został Rober Makuch. Jest jednym z najmłodszych sołtysów w całym kraju. Ma zaledwie 21 lat.

- Serdecznie dziękuję wszystkim za zaufanie i oddanie na mnie głosów. Mam nadzieję, że spełnię swoje wymierzone cele i, że będą Państwo dumni ze swojego sołtysa. Moim celem jest zaangażowanie młodych ludzi w życie naszego sołectwa. Chcę, aby moja funkcja sołtysa nie była znana tylko z pobierania od ludzi podatków – powiedział zaraz po wyborze sołtys.

Makuch ma 21 lat, wykształcenie średnie. Pracuje w stołówce w Czarnym Borze (firma rodzinna). Od kilku lat działa społecznie w klubie piłkarskim Skalnik Czarny Bór, którego jest wiceprezesem. Pomaga różnym organizacjom w organizowaniu imprez sportowo-kulturalnych np. Centrum Kultury w organizacji Święta Pieroga, Szkole Podstawowej przy Biegu Krasnali oraz bierze czynny udział przy organizowaniu festynów i imprez, które odbywają się na terenie Czarnego Boru.

- Ma trudne zadanie, bo wcześniej tego nie robił, ale jak poważnie podejdzie do sprawy, to myślę, że sobie powinien poradzić – mówi pan Jan, mieszkaniec Czarnego Boru.

W wyborach na sołtysa w Czarnym Borze Robert Makuch w pobitym polu pozostawił trzech innych znacznie starszych od siebie kandydatów – Zbigniewa Mokrzyckiego (dotychczasowy sołtys), Jana Rośka i Bolesława Kalisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group