Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5237
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 22–latek odpowie za włamania, kradzieże i oszustwa

Piątek, 20 lutego 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:34
Autor: opr.red.
Wałbrzych: 22–latek odpowie za włamania, kradzieże i oszustwa
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do remontowanego domu w Szczawnie Zdrój.

Policjanci na podstawie zebranych informacji zatrzymali 22-letniego wałbrzyszanina podejrzanego w włamanie do remontowanego domu w Szczawnie Zdrój. Mężczyzna ukradł min. przedłużacze elektryczne, kilof a nawet piec typu koza. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę prawie 500 zł.

W czasie postępowania okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo jakie 22-latek ma na swoim koncie. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem do domów, kradzieży samochodu oraz kradzieży kołpaków samochodowych.

Policjanci weryfikując zebrane informacje ustalili, że 22-latek zajmował się również handlem używanymi telefonami i akcesoriami telefonicznymi na jednym z portali internetowych. Oczywiście oferowane telefony nigdy nie istniały, a wpłacane przez kupujących pieniądze trafiały do kieszeni oszusta. W ten sposób 22-latek oszukał ponad 60 osób. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich pokrzywdzonych.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiane wolności.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group