• Środa, 29 stycznia 2020
  • Godz. 12:46
  • Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
  • Czytających: 4782
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

30 mln zł dla dolnośląskich firm

Wiadomości: REGION
Piątek, 9 sierpnia 2013, 14:13
Autor: red
Fot. użyczone
Kolejne 30 mln zł na pożyczki trafi do dolnośląskich firm w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE realizowanej w ramach projektu Dolnośląski Fundusz Powierniczy.

7 sierpnia w Wałbrzychu z udziałem dr Jerzego Tutaja, członka zarządu województwa dolnośląskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego pełniącym rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego a Pośrednikiem Finansowym: Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. Kolejna pula środków w wysokości 30 mln zł trafi więc w najbliższym czasie w postaci pożyczek do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Dolnego Śląska.
- Każdy pieniądz przekazany przedsiębiorcom to najlepsza inwestycja dla Dolnego Śląska. Cieszy, że Wałbrzyski Fundusz przekazał już ponad 50 mln dla przedsiębiorców z trudnego społecznie – gospodarczo subregionu wałbrzyskiego – podkreślił dr Jerzy Tutaj.

Jest to 4 umowa zawarta z tym Pośrednikiem Finansowym, 31 w ramach Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego i 21 w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest instytucją mającą ogromny wkład w rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz efektywne wsparcie sektora MŚP. Dotychczas przekazał przedsiębiorcom wartość 45 mln środków pochodzących z Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego. Dwukrotnie wyróżniony został statuetką w kategorii Nagroda BGK za wyróżniającą się realizację projektu JEREMIE w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości.

Od początku realizacji projektu z Pośrednikami Finansowymi podpisane zostały umowy o łącznej wartości blisko 394 mln zł, w tym w ramach produktu finansowego Pożyczka Globalna na wartość ponad 273mln zł.

Dzięki przekazaniu Pośrednikom środków finansowych już 1943 przedsiębiorców w województwie dolnośląskim skorzystało ze zwrotnego wsparcia w ramach inicjatywy JEREMIE (stan na 30 czerwca br.).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group