Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: 40 lat Koła Thorez

Czwartek, 29 września 2016, 6:57
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: 40 lat Koła Thorez
Fot. PZW Okręg Wałbrzyski
Za nami zawody spławikowe zorganizowane z okazji 40– lecia powołania w Polskim Związku Wędkarskim Koła, przy kwitnącej w tamtych czasach Kopalni Węgla Kamiennego im. Maurycego Thoreza, francuskiego działacza komunistycznego.

Takie to były czasy i nazwy zakładów miały imiona różnych ludzi, dlatego osoby zakładające Koło uznali tą nazwę za właściwą i pozostawili ją do dzisiaj.

Prezes Koła Ryszard Chaliński będąc na zawodach jubileuszowych Koła Miejskiego w Świebodzicach uznał, że dobrym posunięciem będzie także zorganizowanie zawodów jubileuszowych Koła Thorez na zbiorniku przy ulicy Solnej w Świebodzicach. Po przeprowadzonych rozmowach z prezesem Koła Andrzejem Aniukiem zebrali się amatorzy udziału w spławikowych zawodach wędkarskich. Kolejne etapy, podobnie jak we wszystkich zawodach wędkarskich, przebiegały przy pięknej pogodzie i na pięknie położonym zbiorniku bez problemów.

Po zważeniu ryb i obliczeniu klasyfikacji indywidualnej i drużynowej ogłoszono wyniki. Indywidualnie zawody wygrał Moryl Andrzej Koło Świebodzice Miasto łowiąc prawie 8 kg. ryb w tym trzy piękne leszcze o wymiarach 41, 43 i 45 cm - razem 7990 pkt. Drugie miejsce wywalczył Papiernik Łukasz KWK Wałbrzych 6850 pkt, trzecie miejsce Nowak Zbigniew KWK Wałbrzych 2650 pkt. Drużynowo zawody wygrali Koledzy z Koła Miejskiego ze Świebodzic 18 pkt, drugie miejsce KWK Wałbrzych 22 pkt., a trzecie miejsce Koło Miejskie Wałbrzych 36 pkt. Nagrodę za największą rybę zdobył Andrzej Moryl za leszcza 45 cm. Zawody z ramienia Okręgu PZW obsługiwał Stanisław Sieńczak, który jako pierwszy złożył na ręce prezesa Koła Thorez gratulacje i pamiątkowy puchar. Po nim uczynili podobnie prezesi innych Kół, którym prezes Koła Thorez Ryszard Chaliński serdecznie podziękował. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obdarowani zostali przez Zarząd Koła pamiątkowymi statuetkami. Zawody obliczał i prowadził Andrzej Czop, a pomagał mu i relacjonował Jerzy Szołtaniak.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group