Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 49 procent udziałów spółki MZB do nabycia

Czwartek, 8 listopada 2018, 13:33
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2018, 14:01
Autor: PAW
Wałbrzych: 49 procent udziałów spółki MZB do nabycia
Fot. archiwum
Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziałów i określenia trybu zbycia, w tym procedury wyłonienia nabywcy, udziałów należących do Gminy Wałbrzych w spółce Miejski Zarząd Budynków spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wałbrzychu

Podejmując taką uchwałę, rada miasta wyraża zgodę na zbycie w drodze sprzedaży, nie więcej niż 4 330 udziałów Gminy Wałbrzych w spółce Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, stanowiących 49,02 % kapitału zakładowego spółki.

Transakcja może obejmować zbycie mniejszej liczby udziałów w Spółce. Nabywcą udziałów zostanie jeden podmiot wybrany w przetargu. Mówi się, że będzie to prawdopodobnie inwestor zewnętrzny, który wyraził już swoje zainteresowanie kupnem udziałów.

Wartość jednego udziału Spółki oszacowana na dzień 31.12.2017 r. w oparciu o metodę dochodową, przy uwzględnieniu analizy wrażliwości na poziom stopy dyskontowej i poziom przychodów z tytułu zarządzania zasobami wspólnot mieszkaniowych zawiera się w przedziale od 1 621,00 zł do 2 214,00 zł. Sprzedaż udziałów ma przynieść gminie Wałbrzych od 10 do nawet 12 milionów złotych.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in. "Wnioskodawca pragnie podkreślić, iż Gmina Wałbrzych realizuje szereg inwestycji rewitalizacyjnych związanych z zaciągniętym kredytem w Europejskim Banku Inwestycyjnym, które miałyby częściowo zostać sfinansowane ze środków uzyskanych ze zbycia udziałów posiadanych w Spółce".

Zakup mniejszościowego pakietu udziałów Spółki przez wybranego nabywcę nie powinien, zdaniem inicjatorów tego przedsięwzięcia, wpłynąć na stan finansowy Spółki i jej pozycję na rynku lokalnym, a zbycie udziałów w Spółce przyczyni się do uzyskania kwoty pieniężnej,
która będzie przeznaczona na realizację zadań służących zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty mieszkańców gmin, w tym w szczególności na wykonanie inwestycji rewitalizacyjnych istotnych z punktu widzenia poprawy jakości życia społeczności lokalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
2
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
3
10%
Złości
20
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group