Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4536
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "5 złotych polskich" w Szaniawskim

Czwartek, 1 marca 2018, 6:45
Aktualizacja: 9:34
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "5 złotych polskich" w Szaniawskim
Fot. Robert Bajek
Teatr Szkolny Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu zaprezentował wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym przedstawienie Olgi Pyki: "5 złotych polskich".

"5 złotych polskich" to refleksja na temat wolności i niepodległości, Sztuka mówi o tym jak korzystać z wolności, jak można ją utracić i czym dla każdego z nas jest wolność. Opowiada o sprawach trudnych, ale niezwykle ważnych. O tym, że wolność nie jest przywilejem otrzymanym na zawsze, tylko obowiązkiem o który trzeba dbać, o różnicach, podziałach i odmiennym pojmowaniu wolności. Przedstawienie zostało zaprezentowane po raz pierwszy 10 listopada 2017 roku w ramach miejskich obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Spektakl wyreżyserowała Magdalena Ilnicka-Janczak, choreografia to dzieło Adriany Gawlik, scenografia Małgorzaty Dominiak a opracowanie muzyczne Anny Walendzik i Marcina Olkowskiego. W przedstawieniu wystąpili: Aleksandra Pyka, Filip Stachowiak, Barbara Puławska, Aleksandra Maź, Delia Boni, Gabriela Urbankiewicz, Antoni Konarski, Jakub Piwowarczyk, Miłosz Łysoń i Jakub Borcoń.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group