Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2664
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 50–lecie Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego

Sobota, 18 listopada 2017, 12:10
Aktualizacja: 15:15
Autor: red
Wałbrzych: 50–lecie Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy – jedno z najstarszych stowarzyszeń zajmujących się eksploracją jaskiń, himalaizmem i promocją aktywnej turystyki – obchodzi w tym roku 50. rocznicę założenia.

WKGiJ jest organizacją pożytku publicznego i członkiem Polskiego Związku Alpinizmu. Jego członkowie wspinali się na wysokość 7600 m n.p.m. w klubowej wyprawie na Cho-Oyu (Himalaje) i schodzili na głębokość 1011 m w jaskini P35 (Austria). W 2013 roku zostali wyróżnieni w prestiżowej nagrodzie Kolosy za eksplorację Jaskini Krainy Węża (Turcja). Obecnie klub zrzesza około 70 osób, w tym instruktorów, operatorów ścian wspinaczkowych i licencjonowanych ekiperów PZA.
- Nasi członkowie są aktywni w wielu rożnych dziedzinach: eksploracji jaskiń, działalności wspinaczkowej czy narciarstwie wysokogórskim - mówią przedstawiciele Klubu.

Klub prowadzi działalność szkoleniową i edukacyjną wśród dzieci i młodzieży. Jest organizatorem kursów i zawodów sportowych. Zajmuje się także systematycznym zagospodarowaniem obszarów wspinaczkowych w naszym regionie.

W ramach obchodów swojego 50-lecia 25 listopada o godzinie 17.00 w kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy zaprasza na wystawę poświęconą jego działalności. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Poza Horyzont. W programie prezentacje podróżnicze oraz relacje z najważniejszych wypraw i działań WKGiJ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group