Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 63–letni sprawca pożaru przy ulicy Legnickiej stanie przed sądem

Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 8:40
Aktualizacja: Wtorek, 29 stycznia 2019, 10:10
Autor: red
Wałbrzych: 63–letni sprawca pożaru przy ulicy Legnickiej stanie przed sądem
Fot. KMP Wałbrzych
Przez nieodpowiedzialne zachowanie 63–letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, kilka dni temu mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Legnickiej w Wałbrzychu.

Na szczęście szybkie i profesjonalnie przeprowadzone działania ratowniczo-gaśnicze przeprowadzone przez wałbrzyskich strażaków oraz policjantów pozwoliły na uratowanie życia wszystkich mieszkańców bloku. Sprawca natomiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji i odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Wałbrzyscy policjanci wraz ze strażakami informację o pożarze otrzymali w zeszłą środę około godziny 14:30. Funkcjonariusze wspólnie wyprowadzili z budynku łącznie 8 osób, w tym 4 dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat. Następnie wszystkim poszkodowanym udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego.

W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą pożaru jest jeden z lokatorów. 63-latek podgrzewał opalarką elektryczną rury kanalizacyjne, czym spowodował zaprószenie ognia w swoim mieszkaniu. Wałbrzyszanin za tak nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 63-letniego mieszkańca naszego miasta środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
20%
Smuci
1
10%
Złości
6
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group