Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: 67 kierowców wpadło na fotoradar

Wtorek, 27 października 2009, 15:46
Aktualizacja: 16:17
Autor: PW
W sobotę 24 października na terenie powiatu kamiennogórskiego ustawiony był fotoradar. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze policji wyłapali 67 kierowców, którzy nie zastosowali się do przepisów kodeksu drogowego. Teraz za te przewinienia grożą im mandaty i punkty karne.

Najwięcej kierowców wpadło na drodze krajowej nr 5. w miejscowości Ptaszków w powiecie kamiennogórskim. Fotoradar ustawiony był w Ptaszkowie tylko przez godzinę, a mimo to aż 46 kierowców w tym czasie przekroczyło przepisy.

Godzina wystarczyła, by uwidocznić na zdjęciach kierowców, którzy poruszają się z nadmierną prędkością. Niemal połowa z nich popełniła jeszcze jedno wykroczenie, a mianowicie podczas prowadzenia pojazdów rozmawiała przez telefon komórkowy.

Na zdjęciach znaleźli się kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 15 km/h, ale także ci, którzy jechali o 30 km/h za szybko. Rekordzista jechał 100 km/h. Policjanci zaproponują mu teraz mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Jeśli kierowca nie zgodzi się na takie rozwiązanie, sprawa trafi do sądu.

Tego dnia fotoradar stał jeszcze w kilku innych miejscach powiatu kamiennogórskiego. Łącznie 67 kierowców, którzy złamali prawo poniesie z tego powodu konsekwencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group