Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: 70–lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie

Wtorek, 6 czerwca 2017, 8:18
Autor: red
REGION, Mieroszów: 70–lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie
Fot. UM Mieroszów
Za nami 70–lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie. Było to święto wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły.

Dzień pełen wrażeń, wzruszeń, wspomnień i niezwykłych emocji rozpoczął się o godzinie 9.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Mieroszowie. Na zaproszenie przybyli emerytowani nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciel ZNP oraz sympatycy i przyjaciele szkoły. Burmistrz Marcin Raczyński wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Chmielnicką powitali wszystkich licznie przybyłych, podziękowali za trud, cierpliwość, wkład pracy w edukację wielu pokoleń, wręczyli kwiaty i podziękowania dla nauczycieli emerytów. Następnie zaprosili na poczęstunek, wspólne wspominanie, opowieści i prezentację przygotowaną specjalnie na tę okoliczność. Po wzruszającym spotkaniu wszyscy udali się na Mszę Świętą, a następnie o godzinie 16.30 spotkali się na boisku szkolnym, gdzie odbyła część oficjalna oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów PSP w Mieroszowie.

Na uroczystości licznie zgromadzili się rodzice, dziadkowie, absolwenci i zaproszeni goście. Burmistrz Mieroszowa złożył na ręce dyrektor Elżbiety Urbanik podziękowania i prezenty w postaci laptopa oraz przekazania budynku do remontu:
– Jest to niewątpliwie historyczna i długo wyczekiwana chwila, chcemy aby uczniowie uczyli się w godnych warunkach, a poprzez to podniosła się jakość i standard pracy szkoły – mówi burmistrz Raczyński.

Podczas uroczystości głos zabrali również nauczyciele emeryci, przedstawiciel absolwentów, przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani dyrektor, która nie kryła wzruszenia i zadowolenia w tej podniosłej chwili. To niewątpliwie wielki sukces pedagogów i wszystkich, którzy włączają się w życie szkoły, niezwykle ważne jest, abyśmy wspólnie budowali lepszą przyszłość dla wszystkich dzieci
z terenu Gminy Mieroszów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group