Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

75 lat OSP Boguszów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 14 września 2020, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 15 września 2020, 8:15
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Ochotnicza Straż Pożarna z Boguszowa obchodzi 75–lecie istnienia.

Oficjalne uroczystości zostały zorganizowane 12 września, które połączono z przekazaniem nowoczesnego samochodu jednostce. Już 75 lat jednostka OSP Boguszów działa jak sprawnie funkcjonujący organizm. Jest zawsze wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc.

Rodziny strażaków zawsze drżą o swoich bliskich, gdy ci wyruszają na akcję. Tym bardziej zrozumiałe były podziękowania skierowane w ich stronę. Uroczystości dla miejscowych strażaków były bardzo ważne. Jednostka długo przygotowywała się do obchodów. Poszczególni druhowie otrzymali nagrody indywidualne. Jednostka otrzymała medal, którym uhonorowano sztandar.

75 lat istnienia jednostki pokazało, że jest ona zdolna przeciwdziałać wielu zagrożeniom. Zmienił się jednak także i jej profil. Dawniej były to przede wszystkim pożary. Dzisiaj strażacy pomagają w wypadkach, usuwaniu szkód, katastrofach. Posiadają odpowiedni sprzęt i są dobrze wyszkoleni. Władze i mieszkańcy dbają o ich komfort doposażając w nowe, lepsze urządzenia. Dotują szkolenia dzięki którym wszyscy czujemy się bezpieczniej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
2
29%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group