Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

75– lecie parafii w Szczawnie Zdroju

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Poniedziałek, 24 września 2012, 6:33
Aktualizacja: Wtorek, 25 września 2012, 7:24
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W niedzielę, 23 września w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju odbyły się obchody 75. rocznicy istnienia parafii– Brylantowy Jubileusz. Z tej okazji, o godzinie 12.00 w tymże kościele odbyła się uroczysta msza św. z udziałem władz Kościoła, miasta i wielu innych ważnych gości.

Było to wielkie święto nie tylko w powodu rocznicy konsekracji kościoła, ale także dlatego, że było ono połączone z 75. rocznicą istnienia Zakonu Sióstr Służebniczek w Szczawnie Zdroju oraz 10.- cynowy jubileusz istnienia przy parafii Wniebowzięcia NMP chóru Salve Regina, który również ubogacił mszę swoją obecnością.

Wśród gości znalazł się przewodzący Mszy Biskup Świdnicki- Ignacy Dec, ksiądz Julian Źrałko, ksiądz Andrzej Raszpla- proboszcz Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, ksiądz Stanisław Chomiak- kanclerz kurii oraz wiele innych znakomitości Diecezji Świdnickiej. Pojawiło się także wiele władz świeckich- burmistrz Szczawna- Tadeusz Wlaźlak, Roman Szełemej, wałbrzyski prezydent, przedstawiciele Rady Miasta Wałbrzycha oraz reprezentanci różnych instytucji, które w jakimś stopniu są związane z parafią i wpływają na jej rozwój i funkcjonowanie.

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowania dzieci biskupowi za przybycie i udział w jubileuszowych obchodach, później nastąpiło przemówienie burmistrza miasta przedstawiające rys historyczny od początku istnienia kościoła. Wreszcie wystąpił proboszcz parafii- ksiądz Józef Strugarek. Podziękowaniom nie było końca.
– Nasz kościół jest źródłem, do którego przychodzą spragnieni wierni - mówił o swoich parafianach proboszcz.

Po obrzędach Eucharystii nastąpiło poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji Jubileuszu 75- lecia przez biskupa oraz księdza proboszcza. Poza koncertem wcześniej wspomnianego chóru, rocznicę uświetnił też występ orkiestry dętej z Zespołu Szkół w Szczawnie Zdroju.

Obchody rocznicy były bardzo uroczyste, a we Mszy, poza zaproszonymi gośćmi, wzięło udział wielu mieszkańców Szczawna i okolic, którzy razem świętowali jubileusz parafii.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group