Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3891
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 8 Rajd Walończyków

Środa, 1 maja 2013, 6:30
Autor: opr.red.
Region: 8 Rajd Walończyków
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę 27 kwietnia 61 turystów z Powiatu Wałbrzyskiego wzięło udział w 8 Rajdzie Walończyków zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie–Gorcach oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Tegorocznym miejscem docelowym Rajdu był Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie niedaleko Złotoryi na Pogórzu Kaczawskim. Na dwóch trasach prowadzonych przez wykwalifikowanych przewodników rajdowicze mogli poznać górniczą historię oraz zabytki znajdujące się na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy.

W skansenie w Leszczynie na piechurów czekały XIX-wieczne piece wapienne, na które można było wejść, Izba Tradycji Górniczych oraz przygotowane przez organizatorów konkursy: krajoznawczy oraz piosenki. Dodatkowo odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, m.in. przeciąganie liny czy skoki w workach. W ramach Rajdu odbyły się również warsztaty z zapomnianych zawodów takich jak: wybijanie monet czy czerpanie papieru. Nie obyło się również bez ogniska z kiełbaskami.

Każdy z uczestników otrzymał znaczek rajdowy, dyplom uczestnictwa, wybitą własnoręcznie monetę i przygotowaną wcześniej kartę papieru czerpanego, a także materiały promocyjne i informacyjne dotyczące powiatów jaworskiego i złotoryjskiego.

Autorzy zdjęć: Barański Michał, Sobieski Jakub, Wałbrzyski Klub Przodowników Turystyki Górskiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group