Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3572
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 9 mieszkań powstaje przy zbiegu ulic Paderewskiego i Pietrusińskiego

Środa, 7 grudnia 2016, 15:59
Autor: PAW
Wałbrzych: 9 mieszkań powstaje przy zbiegu ulic Paderewskiego i Pietrusińskiego
Fot. PAW
Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu budowy mieszkań komunalnych przy ul. Husarskiej. Tam powstaną 72 mieszkania w dwóch budynkach. Dziś w dzielnicy Nowe Miasto przybliżono projekt budowy narożnego bloku, stanowiącego uzupełnienie istniejącej zabudowy mieszkaniowej.

Będzie to obiekt czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, o funkcji mieszkalno-usługowej:

- Liczba kondygnacji : 5
- Powierzchnia użytkowa mieszkań: 486 m2,
- Powierzchnia użytkowa komercyjna (do adaptacji): 85 m2,
- Powierzchnia użytkowa budynku: 737 m2
- Liczba mieszkań: 9

W budynku zaprojektowano trzy mieszkania trzypokojowe o powierzchniach od 63 do 68 m2 oraz sześć mieszkań dwupokojowych o powierzchniach od 42 do 52 m2. Mieszkania nie posiadają balkonów, a większa cześć okien zaprojektowana jest jako „porte fenetre”. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska usytuowana w piwnicy budynku. Ogrzewanie centralne zlokalizowano w kotłowni gazowej w piwnicy budynku. Kotłownia ta zapewnia również ciepłą wodę użytkową. Wszystkie media są opomiarowane indywidualnie dla każdego mieszkania. Dostęp do mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji nadziemnej będzie zapewniony osobom niepełnosprawnym poprzez platformy schodowe zainstalowane na pierwszym biegu schodów. Do celów wspomagania zasilania instalacji elektrycznej w częściach wspólnych budynku będzie wykorzystana energia elektryczna z zaprojektowanych ogniw
fotowoltaicznych zlokalizowanych na dachu budynku.
- Budowa będzie realizowana na podstawie uzyskanego kredytu preferencyjnego z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji rządowego programu wspierania budownictwa mieszkaniowego - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - To kolejne podejmowane przez nas działania mające na celu rewitalizację tej dzielnicy.

Wartość przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlanego wyniesie około 2.180.000,00 zł. i zostanie zrealizowana m.in. przy pomocy następujących źródeł finansowania:

- Kwota uzyskanego przez MZB sp. z o.o. kredytu preferencyjnego z Banku Gospodarstwa Krajowego – 1 035 000,00 zł.
- Partycypacja Gminy Wałbrzych – 817 500,00 zł.
- Finansowanie ze środków własnych MZB sp. z o.o. – 268 500,00 zł.
- Zakładany udział osób fizycznych – 59 000,00 zł.

- Ta dzielnica stawia przed nami wiele wyzwań - mówi prezydent Szełemej. - Musimy te zadania realizować stopniowo, bowiem dysponujemy określonymi środkami finansowymi. Dlatego choćby modernizacja stadionu na Nowym Mieście musi poczekać, ale oczywiście i o tym przedsięwzięciu nie zapominamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group