Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Absolutorium dla prezydenta

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 12:24
Aktualizacja: Wtorek, 19 czerwca 2012, 16:02
Autor: PAW
Fot. PAW
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Wałbrzycha podjęto uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Romanowi Szełemejowi.

O tym, że Szełemej otrzyma absolutorium było wiadomo już przed sesją, bowiem radni PO oraz radni, którzy kiedyś należeli do SLD, a teraz są bezpartyjni, popierają decyzje podejmowane przez prezydenta i mają większość w radzie miasta.

Rada Miasta Wałbrzycha najpierw zatwierdziła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2011 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna Rady Miasta wydały pozytywne opinie na temat wykonania budżetu za 2011 rok. Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Szełemejowi głosowało 16 radnych, 5 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Niektórzy goście obecni na sali liczyli, że głosowanie nad absolutorium wywoła dyskusję wśród radnych, ale tak się nie stało.

Dyskusja pojawiła się za to podczas podejmowania uchwał w sprawach oświatowych. Radni przyjmowali uchwały dotyczące planowanej sieci przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wiele wątpliwości w tej sprawie miał radny Piotr Kwiatkowski.
- Z tego wynika, że dzieci ze Śródmieścia będą chodziły do szkoły na Podgórzu, zamiast do szkoły, która znajduje się w ich sąsiedztwie – mówi Kwiatkowski.

Joanna Dobrowolska-Bielecka z wydziału oświaty, zapewnia, że sprawa była uzgodniona przez dyrektorów szkół.
- Dzieci z likwidowanej PSP nr 12, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, mają zagwarantowane kontynuowanie nauki w PSP nr 5. Wielu rodziców zdecydowało się zapisać swoje dzieci do PSP nr 5, bowiem uważają, że tam uczniowie będą mieli dobre warunki – mówi Dobrowolska-Bielecka.

Beata Mucha powiedziała, że otrzymała sygnały od kilkunastu rodziców z likwidowanej PSP nr 12, że ich dzieci chciały uczyć się w PSP nr 28, ale dyrekcja szkoły nie wyraziła na to zgody.
- Tworzenie nowych obwodów ma uporządkować sytuację – mówi prezydent Roman Szełemej. - Przez ostatnie lata nic w tej sprawie nie robiono. Potrzebujemy czasu, by to uporządkować.

Prezydent prosił radnych o cierpliwość i zapewniał, że każdy indywidualny przypadek zostanie rozpatrzony.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group