Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Absolwent I LO w Wałbrzychu w zwycięskiej drużynie

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 20 kwietnia 2013, 6:35
Aktualizacja: 14:57
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
12 kwietnia drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrała światowy finał CFA Institute Research Challenge, najbardziej prestiżowy studencki konkurs finansowy na świecie, pokonując ponad 700 uczelni.

Jednym ze zwycięzców poniższego konkursu był Jan Kasperowicz - absolwent I LO w Wałbrzychu.

Do finału drużyna z Polski zakwalifikowała się po zwycięstwie w eliminacjach na szczeblu krajowym oraz regionu (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

W skład drużyny weszli studenci programu Master Studies in Finance, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: Marta Szudzichowska, Katarzyna Kowalczyk, Jan Kasperowicz, Piotr Lembas i Kamil Sakłaski. Mentorem branżowym był Grzegorz Jajuga, CFA (Brante Partners), a doradcą akademickim dr Tomasz Słoński.

Konkurs CFA Institute Research Challenge jest jedną z form zacieśniania współpracy Instytutu ze szkołami biznesu. Konkurs jest organizowany od 2007 roku, a Polska uczestniczy w konkursie od roku 2009. W poprzednich dwóch edycjach konkursu uczestniczyło 3000 studentów z 650 uniwersytetów działających w ponad 55 krajach. Konkurs polega na sporządzeniu raportu analitycznego na temat wybranej spółki, jego prezentacji oraz obrony przed jury, w skład którego wchodzą osoby zarządzające największymi funduszami kapitałowymi na świecie. W tej edycji konkursu drużyna z Polski oceniała działalność spółki KGHM.

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski wygrała tak ważny konkurs finansowy na świecie.

Oficjalna strona konkursu: http://www.cfainstitute.org/programs/cfaprogram/challenge/about/Pages/index.aspx

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group