Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aglomeracja Wałbrzyska przyznała dotację na rewitalizację obiektu Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Sobota, 24 września 2016, 6:55
Autor: red
Wałbrzych: Aglomeracja Wałbrzyska przyznała dotację na rewitalizację obiektu Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
Fot. red
Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014–2020.

Wybór projektów do dofinansowania został zatwierdzony w imieniu Aglomeracji Wałbrzyskiej przez jej Lidera – Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, a następnie przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, który pełni funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wśród projektów wybranych do dofinansowania jest projekt Gminy Wałbrzych pod nazwą „Rewitalizacja zabytkowego obiektu Muzeum Porcelany w Wałbrzychu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.
Projekt stanowi kontynuację prac rewitalizacyjnych budynku Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, dawnego pałacu Albertich, które realizowane były w 2007 roku (remont elewacji klasycystycznego pałacu) oraz w latach 2013-2015 (remont dachu, remont wnętrz, modernizacja wystaw stałych w związku z nowym profilem muzeum oraz utworzeniem pracowni edukacyjno-konferencyjnej).

W ramach projektu zakłada się m.in. wymianę i konserwację istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej, a także przebudowę otoczenia budynku, tj. dziedzińca od strony frontowej i tarasu od strony ogrodu. W wyniku realizacji projektu możliwa stanie się organizacja wystaw plenerowych, projekcji filmów w formie kina plenerowego oraz koncertów muzycznych. Dodatkowo w ramach projektu wykonana zostanie instalacja iluminacyjna budynku, która pozwoli na jego właściwe wyeksponowanie.

Takie działania pozwolą zachować elementy dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń oraz umożliwią powstanie odpowiednich warunków do organizacji przedsięwzięć do tej pory nierealizowanych przez Muzeum z uwagi na istniejące ograniczenia funkcjonalne.

Całkowita wartość projektu: 909 tys. Zł, a kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 625 tys. 195,73 zł.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group