Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Agresywny wilk zaatakował ludzi

Sobota, 22 października 2022, 8:56
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
REGION: Agresywny wilk zaatakował ludzi
Fot. Sołectwo Błażkowa
Okazuje sie, że wilk, który zaatakował psa na jednej z prywatnych posesji we wsi Błażkowa w powiecie kamiennogórskim, posunął się jeszcze dalej i chciał zaatakować ludzi.

Atak wilka na psa zakończył się śmiercią tego drugiego, mimo starań weterynarza. Wczoraj kilka osób pracowało w lesie zbierając opał na zimę. Około godziny 17.00 ludzie ci zauważyli drapieżnika w swoim pobliżu i część z nich ewakuowała się ucieczką do ciągnika, a pozostali odgonili wilka włączając piły spalinowe. Na miejscu interweniowała policja, ale wilk w tym czasie zdążył się oddalić. Nie wiadomo czemu zwierzę wykazuje taką agresję i jednocześnie odwagę i śmiałość w stosunku do ludzi, których wilki przecież zazwyczaj unikają. Istnieje poważne podejrzenie, że wilk może być chory i stąd jego nienaturalne zachowanie i tym bardziej jest to niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców i dla zwierząt domowych.

Jak informuje sołectwo Błażkowa: dziś zostaną podjęte próby odłowu wilka przez ekipę ze stowarzyszenia dzikich zwierząt i weterynarza.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
9%
Smuci
3
9%
Złości
17
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group