Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akademia dzieci

Piątek, 29 listopada 2019, 9:22
Aktualizacja: Sobota, 30 listopada 2019, 9:12
Autor: red
Wałbrzych: Akademia dzieci
Fot. WOK Wałbrzych
Wałbrzyski Ośrodek Kultury jest głównym Partnerem przy organizacji projektu Akademia Dzieci Świata w Wałbrzychu, który jest organizowany przez Fundację im. Elżbiety Marii Urbańskiej.

Akademia Dzieci Świata – wałbrzyski projekt edukacyjno-artystyczny, to kilkumiesięczny cykl zajęć warsztatowych przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy biorą udział w warsztatach edukacyjnych, artystycznych, integracyjnych, interdyscyplinarnych. Projekt ma ważne wartości edukacyjne i artystyczne, które przedstawiane są w sposób innowacyjny oraz pokierowane są przede wszystkim potrzebami dzieci i młodzieży. Elementy projektu powodują, że uczestnicy mają możliwość rozwijania zdolności, poznawania nowych umiejętności i wiedzy, a także uczą się większej otwartości wobec siebie i innych. Poprzez wdrażanie odpowiednich metod oraz narzędzi (jak np. warsztaty artystyczne, zabawy, gry, język sztuki) prowadzimy do poznawania i integracji kulturalno-społecznej. Działania w projekcie wiążą się z działaniami pobudzającymi kreatywność uczestników, powodujące aktywizację na wysokim poziomie ze strony twórczej i są skierowane do różnych grup wiekowych oraz pochodzących z różnych środowisk społecznych.

Uczestnicy podczas warsztatów rozbudzają ciekawość światem, poszerzą artystyczne horyzonty i będą kierowani rozwojem wyobraźni i aktywności twórczej. Akademia to przyjazne miejsce dla dzieci i młodzieży, gdzie panuje swobodna, rodzinna atmosfera. Na wybrane spotkania warsztatowe będą zapraszani także specjalni goście – podróżnicy, artyści, osoby z niepełnosprawnościami.

Efektem warsztatów będzie wystawa i prezentacja młodych uczestników w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni.

„Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego”.

Zainteresowane dzieci udziałem w projekcie zapraszamy do zgłoszenia się. Są jeszcze miejsca.

Kontakt:

Magdalena Sawicka

Fundacja im. Elżbiety Marii Urbańskiej

emu.fundacja@gmail.com

Tel. +48 666 125 446

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group