Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Akademia Ludzi z Pasją" pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 stycznia 2017, 6:42
Aktualizacja: Piątek, 3 lutego 2017, 12:26
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Akademia Ludzi z Pasją".

Tym razem gośćmi "Akademii Ludzi z Pasją" byli Monika Maciejczyk - z wykształcenia archeolog, pisarka, której pasją jest między innymi zdobienie kamieni, oraz Wiesław Żywicki - pasjonat i zbieracz minerałów i kamieni, twórca kamiennych figur.

Monika Maciejczyk mieszka i tworzy w Polanicy-Zdroju. Na owalnych fragmentach białego marmuru, pochodzącego z wyspy Hvar na Adriatyku maluje sceny marynistyczne, oraz napisy-wróżby. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Oficyny Wydawniczej MAK w Szczecinie. Natomiast Wiesław Żywicki, który w roku 2011 został wpisany na listę Polskich Rekordów i Osobliwości, pisze poezje i prozę, zbiera kamienie i tworzy z nich figury, łącząc ze sobą różnego rodzaju kamienie, a także kamienie i drewno.

Podczas spotkania Monika Maciejczyk i Wiesław Żywicki opowiadali o swojej pasji, swoich dziełach i inspiracjach. Po spotkaniu można było kupić zdobione kamienie z wróżbami, oraz książki z autografem Moniki Maciejczyk. Spotkaniu towarzyszyła też wystawa zdobionych kamieni i kamiennych figur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group