Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1384
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akademia Młodych w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 sierpnia 2013, 6:30
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2013, 10:25
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Przez całe dwa miesiące wakacji, tak jak w ciągu roku szkolnego, dzieci i młodzież mają możliwość skorzystania z prowadzonej w Bibliotece pod Atlantami Akademii Młodych.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9- 17 każdy mógł spędzić tam czas, wziąć udział w zajęciach multimedialnych, grach edukacyjnych i uzyskać dostęp do Internetu przy jednym z kilkunastu stanowisk, czy też uczestniczyć w warsztatach dla grup zorganizowanych, a wszystko to pod okiem wałbrzyskich bibliotekarzy.

Do Akademii Młodych przychodzą głównie grupy- najczęściej ze świetlic środowiskowych, przedszkoli, w czasie roku szkolnego także szkół. Jest również pojawiająca się regularnie w każdą środę grupa z Oddziału Dziecięcego Szpitala Psychiatrycznego. Do Akademii zaglądają też seniorzy.

Można tam uczestniczyć między innymi w różnych rozrywkach multimedialnych oraz zajęciach tematycznych prowadzonych przez bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Poruszana tam tematyka to między innymi historia i przyroda Wałbrzycha, czy zwierzęta.

W dziale dziecięco- młodzieżowym Biblioteki pod Atlantami trwa remont- dlatego nie są tam prowadzone tradycyjne wakacyjne zajęcia, jak co roku. Dzieci i młodzież nie tracą jednak z tego powodu- mogą przez całe wakacje korzystać z pracowni komputerowej i brać udział w zajęciach Akademii Młodych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group