Czytających: 4533

Wałbrzych: Akademiczki ponownie lepsze

Środa, 22 stycznia 2020, 13:52
Aktualizacja: 13:54
Po sobotnim zwycięstwie 1:0 z FK Pardubice, w rozegranym w Świebodzicach rewanżowym meczu sparingowym, AZS PWSZ Wałbrzych ponownie okazał się lepszy od przybyszek zza południowej granicy wygrywając tym razem 4:3.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla wałbrzyszanek, bowiem po golu Klaudii Fabovej prowadziły one 1:0, ale przyjezdne jeszcze przed przerwą zdołały doprowadzić do wyrównania i po 45 minutach było 1:1. Druga połowa stała pod znakiem przewagi AZS PWSZ i nasz zespół kontrolował grę zdobywając kolejne gole. Z trafień cieszyły się Marcjanna Zawadzka i po raz drugi Klaudia Fabova, a bramka samobójcza na 4:1 sprawiła, że akademiczki mogły poczuć się pewnie. W końcówce rozprężenie i zmęczenie sprawiły, że do głosu doszły Czeszki, które zdołały zmniejszyć rozmiar porażki, ale ostatecznie to AZS PWSZ wyszedł zwycięstwo z tej potyczki wygrywając 4:3.

Na najbliższy weekend nie zaplanowano żadnego sparingu, gdyż duża część zespołu wyjeżdża do Krakowa na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

AZS PWSZ Wałbrzych – FK Pardubice 4:3 (1:1)

Bramki dla AZS PWSZ: Klaudia Fabova 2, Marcjanna Zawadzka, bramka samobójcza

Skład AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Bosak, Ostrowska, Kędzierska, Cieśla, Głąb, Turkiewicz, Materek, Rapacka, Fabova oraz Zawadzka.

Źródło: AZS PWSZ Wałbrzych